Julia Kubica
2019-06-05

Galeria Przy Pętli Gminnego Centrum Kultury i Ekologii w Cisnej zaprasza na otwarcie wystawy 8 czerwca 2019r. - Julia Kubica "MISTERIA 2". O godz. 19 - recital muzyki barokowej w wykonaniu: Michalina Bienkiewicz (sopran), Łukasz Kot (fortepian). Wystawa autorska w dniach - 08/06 – 11/07

Z jednej strony twarz – nasza wizytówka. Da się z niej wyczytać emocje, przeżycia, upływający czas. Z drugiej strony twarz – maska, pod którą staramy się ukryć przed światem.

Pielęgnacja urody to złożony ceremoniał, któremu poświęcamy NAPRAWDĘ sporo czasu. Nie zawsze z próżności. Często po prostu z szacunku do siebie
i do drugiego człowieka. Ważną składową tych tajemniczych misteriów jest nakładanie różnego rodzaju masek i maseczek, w których wyglądamy czasem tak, że... lepiej przemilczeć. Dlatego też w intymnym dla siebie miejscu – własnym domu lub salonie kosmetycznym – ulegamy pożądanemu przeobrażeniu.

Bohaterkami portretów – choć wśród nich znalazł się też jeden bohater – są osoby związane z muzyką, teatrem, filmem czy telewizją oraz szeroko rozumianą branżą artystyczną, dla których kult twarzy to część zawodowej codzienności. Zza kosmetycznej „maski” spoglądają na nas, m.in: śpiewaczka operowa, aktorka, reżyserka czy animatorka kultury. Grają różne role i stroją miny, jak wiele z nas robi to przed lustrem.

Oglądają Państwo poszerzony cykl prac. Część z nich można już było oglądać na wystawie Misteria w Teatrze im. Stefana Jaracza w Otwocku k/Warszawy w styczniu i lutym 2019 roku.