III część "Cmentarze wojenne z I wojny światowej"
2019-11-06

Cmentarze wojenne z I wojny światowej. Część III — Gorlice, Pilzno, Łużna, podobnie jak dwie pierwsze części Romana Frodymy - jest to kontynuacja dwóch poprzednich tomów Autora, obejmująca obiekty cmentarne w atrakcyjnym turystycznie terenie Beskidu Niskiego i Pogórzy. Teren okręgu cmentarnego Gorlice to obszar, który obejmuje tereny, na których doszło do błyskotliwego zwycięstwa wojsk sprzymierzonych w maju 1915 roku (słynna Bitwa pod  Gorlicami).

Poprzednie dwa tomy, które ukazały się w minionym 10-leciu obejmują powiat Tarnowski (gdzie znalazły się obiekty z różnych okręgów cmentarnych ale znajdujące się tylko w powiecie tarnowskim) oraz tom JASŁO - NOWY ŻMIGRÓD (właściwy TOM I) z obiektami z tytułowych okręgów cmentarnych.

Dzieło olbrzymiej pracy Autora i wielkiej pracy zespołu wydawniczo-redaktorskiego obejmuje dokładny opis 108 cmentarzy wojennych w trzech okręgach cmentarnych:

OKRĘG III GORLICE - 55 cmentarzy
OKRĘG IV ŁUŻNA - 27 cmentarzy
OKRĘG V PILZNO - 26 cmentarzy

Książka ukazała się nakładem Wydawnictwa Ruthenus. Podobnie jak dwie, wcześniejsze pozycje. "Cmentarze wojenne z I wojny światowej" jak zwykle można nabyć w siedzibie Wydawnictwa Ruthenus w Krośnie (ul. Łukasiewicza 48) oraz w dobrych księgarniach, a także przez internet:
http://www.ruthenus.pl/

Format A5, oprawa twarda, szyta, 504 strony,
wkładka ilustracyjna barwna (16 stron),
liczne ilustracje, grafiki, plany,
Krosno 2019.