solina-top
SOLINA - Bieszczadzkie Morze w portalu solina.info.pl - noclegi, domki, hotele, baza noclegowa

Solina - wydarzenia i aktualności w portalu solina.info.pl

Polskie Koleje Linowe analizują ruch turystyczny nad Soliną
2017-07-22wydrukuj news

Czy w Solinie, dzięki PKL powstanie kolej widokowa z widokiem na Jezioro Solińskie i samą miejscowość Solina ? No właśnie, dlaczego o tym donosimy. A no dlatego, że od kilku dni na deptaku przed wejściem na zaporę wodną w Solinie stanął nowoczesny wagonik kolei, w którym mieszkańcy i turyści mają szanse wypowiedzieć się na temat rozwoju turystycznego regionu. Ankieterzy badają, jakim zainteresowaniem mogłaby się cieszyć kolej widokowa w Solinie. Do konsultacji w tej sprawie Gmina Solina zaprosiła spółkę Polskie Koleje Linowe.

Projekt budowy linowej kolei widokowej nad Soliną, jak nam udało się dowiedzieć znajduje się na wstępnym etapie analizowania sytuacji. Na obecnym etapie, badane są formalne możliwości realizacji takiego rozwiązania. Ważne jest zanalizowanie jaki może być poziom zainteresowania taką właśnie potencjalną atrakcją turystyczną, przez turystów i mieszkańców oraz możliwy wpływ na ruch turystyczny i noclegowy nad Jeziorem Solińskim. Jednak dopiero po uzyskaniu niezbędnych zgód administracyjnych przez Samorząd Gminy Solina w Polańczyku, oraz potwierdzeniu zasadności ekonomicznej kolei widokowej takiej inwestycji, PKL będzie mogła zdecydować o dalszych krokach i ewentualnie planowanie tego typu atrakcji nad Soliną.

Gmina Solina zaprosiła nas do współpracy przy analizowanej inwestycji. W tej chwili jest zbyt wcześnie, by mówić o szczegółach – najpierw musimy bardzo precyzyjnie zweryfikować zasadność jej realizacji. Podobnie jak samorząd widzimy w tym projekcie szansę na rozwój regionu – uatrakcyjnienie oferty turystycznej i stworzenie nowych miejsc pracy dla mieszkańców. Doceniamy zaangażowanie lokalnych władz i ich otwartość na współpracę. To duża wartość dla Polskich Kolei Linowych – mówi Janusz Ryś, Prezes Zarządu PKL.

Jesteśmy w redakcji przekonani, że tego typu inwestycja jaką mogłaby być budowa kolei widokowej w Solinie, byłaby znakomitą atrakcją turystyczna dla całego regionu bieszczadzkiego i województwa. Na pewno wielu gości i turystów przebywających i wypoczywających nad Solina skorzystałoby z takiej atrakcji. A niektórzy dla takiej widokowej przejażdżki z widokiem na Solinę odwiedziłoby specjalnie region.  Trzymamy kciuki za zrealizowanie tego pomysłu, który na pewno przyczyniłby się do podniesienia zainteresowania regionem.
 
Polskie Koleje Linowe na bieżąco analizują możliwości inwestycyjne w poszczególnych ośrodkach PKL i poza nimi. Projekt budowy linowej kolei widokowej na terenie Gminy Solina jest tylko jedną z wielu rozważanych możliwości.
Komentarze do newsa:   dodaj swój komentarz

Wołkowyja noclegi
Polańczyk hotel
Drozdowka nad Solina
Domki nad Soliną
komlowe Siolo
Kapio domki k/Soliny
Rabe noclegi
Czernyszowka noclegi
Statek Tramp Polańczyk
Czadzie Sioło
Domki Bukowiec
Nowy Dwor nad Solina
Domki Zawoz
Chatka Wariatka Solina
Domki Zawóz
Noclegi Nad Solina
Zielony Ruczaj
Panorama Solina
Raj Helmuta
Domki Solina
Solina | Wiadomości | Miejscowości | Atrakcje | Noclegi | Mapa Soliny | Polityka Prywatności | Kontakt

Serwis SOLINA info.pl używa pliki cookies. Korzystając ze strony Solina.info.pl wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami twojej przeglądarki.