|
Solina noclegi, Solina domki, Solina hotele |
|
Noclegi Solina hotele
Noclegi Solina - to miejscowość turystyczno - noclegowa położona na widokowym stoku Płaszy nad Jeziorem Solińskim. Stąd rozciąga się malownicza panorama na solinskie jeziora i okolicę oraz liczne obiekty noclegowe w Solinie. W bezpośrednim sąsiedztwie tamy powstał zespół hoteli i pensjonatów oraz domki nad Soliną, sklepów, restauracji, barów, punktów małej gastronomii, domków letniskowych, pensjonatów, gospodarstw agroturystycznych i pokoi gościnnych, a także inne w Solinie noclegi. Zachęcamy do korzystania z naszej bazy noclegowej Soliny i wyszukiwania noclegów. W naszym serwisie znajduje się bogaty spis ofert noclegowych Soliny i Polańczyka.
Obecnie Solina dysponuje nowoczesną i znakomitą bazą noclegową. Baza noclegowa całej Soliny i noclegi w Solinie to obecnie nowe hotele, pensjonaty, szczególnie popularne latem domki turystyczne. Nawet najbardziej wymagający turysta znajdzie dla siebie nocleg nad Soliną, lub też jeden z wielu oferowanych domków nad Soliną. Noclegi w Solinie są bardzo zróżnicowane, przygotowane dla róznych gosci odwiedzających region i poszukujących noclegów i domków nad Soliną. Poza noclegami Solina posiada pocztę, ośrodek zdrowia, kościół, stację paliw, przystań statków spacerowych "Białej Floty", wypożyczalnie sprzętu wodnego i rowerów górskich, parkingi i dogodne połączenia PKS.
Baza noclegów Soliny jest bardzo zróżnicowana. Warto polecić w Solinie noclegi w takich obiektach noclegowych nad Soliną jak Hotel Tarnica, Pensjonaty Solina i Amelia lub wiele innych. W sezonie letnim bardzo popularne są domki nad Soliną a także noclegi nad Soliną, czynne są liczne restauracje, punkty gastronomiczne i pamiątkarskie, parkingi strzeżone oraz strzeżone kąpielisko nad zalewem solińskim. Zimą życie turystyczne w Solinie zamiera, choć niektóre noclegi w Solinie czyne są przez cały rok. Wiele hoteli i pensjonatów w Solinie noclegi oferowane są przez cały sezon, również zimowy. Pomaga w tym zjawisku coraz więcej powstających hoteli i pensjonatów nad Soliną. Nowoczesne obiekty noclegowe Soliny spełniajš europejskie wymogi, hotele Soliny i inne noclegi oferują warunki dla najbardziej wybrednych turystów.
Wędrówkom górskim i rowerowym sprzyja nowa sieć szlaków spacerowych łączących Solinę z Polańczykiem, Jaworem, Myczkowcami i widokowymi okolicami Jeziora Myczkowieckiego.
Warto zobaczyć poza noclegami w Solinie:
- Osobliwością Soliny jest wybudowana w latach 1960 - 68 zapora wodna o dł. 664 m "spinająca betonową klamrą" stoki masywów Jawora (741 m) i Płaszy. Tworzy ona duże sztuczne jezioro o pow. 22 km2 i długości 26 km w odnodze Sanu oraz 16 km w odnodze rzeki Solinki przy linii brzegowej o długości 154 km. Elektrownia i wnętrze zapory są udostępnione do zwiedzania. Korona zapory o szerokości 8 m. pełni funkcję deptaka spacerowego i daje ładną panoramę na okolicę.
- Platformę widokową przy dawnej dyspozytorni "dźwigu angielskiego" z czasów budowy zapory nad tamą solińską, skąd rozciąga się malownicza panorama na tamę solińską z masywm Jawora (741m), część Jeziora Solińskiego i Jeziora Myczkowieckiego z rezerwatem Koziniec (524 m), Bóbrką, lesistym pasmem Żukowa i Parkiem Krajobrazowym Gór Słonnych w głębi.
- Platforma widokowa (przy parkingu) na stoku masywu Jawora z panoramami na najwyższe partie górskie Bieszczadów, okoliczne wzgórza, tamę solińską z najszerszą częścią "bieszczadzkiego morza" i położone u jego stóp Jezior Myczkowieckie z otaczającymi je 3 rezerwatami przyrody: Koziniec (nad kamieniołomem w Bóbrce), Nad Jeziorem Myczkowieckim (masyw Berda) i Przełom Sanu w Zwierzyniu (masyw Grodziska z przełomowym odcinkiem Sanu).
- Przed wejściem na tamę od strony Polańczyka warto zwrócić uwagę na pierwszy z prawej strony kiosk w "Wozie na kołach" oferujący ciekawe widokówki i albumy z autorskimi zdjęciami Jaśka Joniaka. Nieco dalej z prawej strony deptaka w małej galeryjce można zaopatrzyć się w kapelusz kowbojski.
|