solina-top
SOLINA - Bieszczadzkie Morze w portalu solina.info.pl - noclegi, domki, hotele, baza noclegowa

Solina - wydarzenia i aktualności w portalu solina.info.pl

Baligród i okolice, nowa mapa Wydawnictwa Ruthenus - Solina
2017-07-23wydrukuj news

Niedawno ukazała się nowa mapa Baligród i okolice w skali 1 – 25.000. Mapa została wydana nakładem Wydawnictwa Ruthenus z Krosna. Jest to kolejna publikacja firmy Ruthenus, który jest znany z wydawania nie tylko map, ale również albumów, książek i przewodników promujących region bieszczadzki, jak również Solina i Baligród.

Co możemy napisać o samej publikacji mapy Baligród i okolice, która trafiła do naszej redakcji ? Wydana mapa Baligród i okolice jest w skali 1 – 25.000. Opracowana została, tak jak większość Ruthenusowych map, przez znanego geografa – dr. Wojciecha Krukaka z Krośnieńskiego PWSZetu.

"Wydana mapa jest jak na tego typu wydawnictwa mapą inną niż dotychczas wydawane pozycję, bo jest mapą o charakterze nazewniczo – turystyczną. 10 lat wcześniej, ukazało się pierwsze wydanie powyższej mapa, które zostało wydane przy współpracy z Gminą Baligród. Miało bardzo mały nakład i z rynku zniknęło błyskawicznie. Na rynek wydawniczy, do sprzedaży trafiło niewiele egzemplarzy tej doskonałej mapy" – mówi Rafał Barski z Wydawnictwa Ruthenus.

Co nam się rzuciło na temat samej mapy !!!! Pierwsze wrażenie robi bogactwo informacji i specyficzne nazewnictwo dla tego wydawcy. Powinna zainteresować grzybiarzy, rowerzystów, miłośników wędrówek górskich nie tylko z okolicy Baligrodu, ale także z sąsiednich gmin Solina, oraz Cisna ;-).

Ta mapa swoim zasięgiem obejmuję Gminę Baligród, a także sąsiadujące z nią gminy. Północny fragment gminy Cisna, południowy gminy Lesko, oraz zachodni obszar Gminy Solina i wschodni Gminy Komańcza. Dokładnie rzecz donosząc, zasięg mapy obejmuję: na południu - Krąglica (943 m), Habkowce, Cisna, Dołżyca, na wschodzie: Łopienka, Korbania (894 m); Górzanka, Berezka, na północy: Średnia Wieś, Hoczew, na zachodzie: Średnie Wielkie, Kalnica, Sukowate, Chryszczata (998 m), Jeziorka Duszatyńskie, Maguryczne (Baba 850 m).

Co ważne, na rewersie mapy znajdziemy podstawowe informacje turystyczne, oraz co ciekawe  i ważne dla turystów, oraz gości odwiedzających Gminę Baligród: aktualna bazę noclegową Gminy Baligród. Mapa zawiera aktualne szlaki i ścieżki turystyczne, rezerwaty przyrody, obiekty noclegowe itp.

Mapę Baligród i okolice - można nabyć na stronie Wydawnictwa Ruthenus - ruthenus.pl, jak również na jednym z serwisów aukcyjnych pod adresem http://allegro.pl/mapa-baligrod-bieszczady-1-25-000-rewelacja-i6890938453.html, a zapewne wkrótce, w wielu innych sklepach i księgarniach z mapami.Komentarze do newsa:   dodaj swój komentarz

Wołkowyja noclegi
Polańczyk hotel
Drozdowka nad Solina
Domki nad Soliną
komlowe Siolo
Kapio domki k/Soliny
Rabe noclegi
Statek Tramp Polańczyk
Czadzie Sioło
Domki Bukowiec
Nowy Dwor nad Solina
Domki Zawoz
Domki Zawóz
Noclegi Nad Solina
Zielony Ruczaj
Panorama Solina
Raj Helmuta
Domki Solina
Solina | Wiadomości | Miejscowości | Atrakcje | Noclegi | Mapa Soliny | Kontakt

Serwis SOLINA info.pl używa pliki cookies. Korzystając ze strony Solina.info.pl wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami twojej przeglądarki.