Warsztaty fotograficzne "Fotografia w Twórczych Bieszczadach" - przeznaczone są dla początkujących i średniozaawansowanych osób, które w oryginalny sposób chcą sobie przyswoić i usystematyzować wiedzę dotyczącą fotografii podróżniczej, plenerowej i krajobrazowej. Są idealnym wyborem dla osób, które połknęły już bakcyla fotograficznego i pragną poznać tajniki fotografii pozwalające na robienie niepowtarzalnych ujęć.
Warsztaty są inne niż wszystkie. Zależnie od zainteresowania uczestników a także od pogody, oprócz zajęć typowo fotograficznych, jest możliwość wzięcia mniej lub bardziej czynnego udziału w różnych innych zajęciach, które mogą być odskocznią ale też inspiracją praktyczną.
Warsztaty prowadzone są w sposób praktyczny, bez przeładowania suchą teorią. Co istotne, prowadzący podchodzi nie tylko do technicznych aspektów fotografii. Z zajęć można dowiedzieć się nie tylko o rzemiośle fotograficznym, najlepszym wyborze parametrów ekspozycji, ale także - a może przede wszystkim - o tym jak fotografować sercem, kreatywnie.
Nie jest bardzo ważne jaki aparat fotograficzny się posiada i weźmie ze sobą na warsztaty, czy to będzie lustrzanka czy mniej lub bardziej zaawansowany aparat kompaktowy, każdym można zrobić dobre zdjęcia.
Warsztaty prowadzone będą w formie wycieczki po najciekawszych miejscach - plenerach fotograficznych - w okolicy. W przypadku wyjątkowo niekorzystnej pogody, możliwy szereg innych atrakcji, będących inspiracją do fotografowania.
Noclegi i atrakcje wieczoru zaplanowane są w Zagrodzie Magija w Orelcu (Bieszczady) - miejscu o niepowtarzalnym klimacie, prowadzonych przez ludzi z artystyczną duszą, współzałożycieli folkowego zespołu Tołhaje, laureatów wielu nagród (m.in. "Folkowy Fonogram Roku", nominacja do prestiżowej nagrody Fryderyków).
Najbliższe warsztaty odbędą się: 20-22 lutego 2009 r. Kolejne co około 1-3 miesiące, zależnie od zainteresowania uczestników - w planach jest co najmniej jedna edycja każdej pory roku. Rozpoczęcie w piątek po południu, zakończenie w niedzielę wczesnym popołudniem.
Obok zajęć typowo fotograficznych, jako atrakcje dodatkowe planowane są m.in.:
- wyjazd na zdjęcia wiejskimi saniami
- wędrówka na rakietach śnieżnych
- warsztaty rękodzieła (np. bibułkarstwo, malarstwo na szkle, tkactwo) - jako przerywnik lub kolejny temat do robienia zdjęć
Wszelkie dodatkowe informacje znajdują się na stronie: www.fotowarsztaty.com
Prowadzący:
Paweł Brzozowski. Fotograf z piętnastoletnim doświadczeniem, obecnie projektant grafiki w wiodącej polskiej firmie z branży IT. Równie biegle porusza się w kwestiach związanych z fotografią tradycyjną (posiada amatorską ciemnię) jak i cyfrową. Z uwagi na drugą pasję jaką jest trekking i dalekie podróże (jest także przewodnikiem górskim i instruktorem przewodnictwa), wyspecjalizował się w fotografii plenerowej i krajobrazowej. W swoich zbiorach posiada kilkanaście tysięcy zdjęć, zarówno w formie cyfrowej jak i analogowej (slajdy). Doświadczenie graficzne zdobywał m.in. w trakcie pracy w wiodącym polskim wydawnictwie kartograficznym, gdzie do jego obowiązków należały fotoedycja oraz projektowanie (skład) i redakcja techniczna publikacji. Jego sukcesy na tym polu to między innymi I miejsce na XIII Ogólnopolskim Przeglądzie Książki Krajoznawczej i Turystycznej na Międzynarodowym Salonie Turystycznym TOUR SALON 2004 w Poznaniu (nagrodzono m.in. za niezwykłą staranność edytorską). Jego zdjęcia są wykorzystywane w wielu publikacjach (albumy, książki, atlasy a także... reklamy telewizyjne), jest m.in. współautorem monumentalnego albumu "Ukraina" wydawnictwa Bezdroża. Założyciel i "głównodowodzący" portalu górskiego e-gory.pl - największego i najstarszego tego typu przedsięwzięcia w polskim internecie (początki w roku 1999).