solina-top
SOLINA - Bieszczadzkie Morze w portalu solina.info.pl - noclegi, domki, hotele, baza noclegowa

Miejscowości Nad Zalewm Solińskim - Solina, Polańczyk, Wołkowyja

Solina, oraz miejscowość Polańczyk, która jest siedzibą gminy Soliny – to dwie najbardziej popularne i znane miejscowości położone nad Jeziorem Solińskim. Zarówno Polańczyk jak i Solina położone są nad samym Zalewem Solińskim, z bezpośrednim dostępem do Jeziora Solińskiego.

Solińskie miejscowości często położone są w otoczeniu Bieszczadzkiego Morza, czyli jezior: Myczkowieckiego i Solińskiego. Należy tutaj głównie wymienić najbardziej znane miejscowości i wsie:

  • Polańczyk
  • Solina
  • Wołkowyja
  • Zawóz
  • Bukowiec
  • Myczków
  • Myczkowce

W związku z tym, że niektóre miejscowości posiadają bezpośrednie sąsiedztwo i położenie nad samą Soliną, dodaje ten fakt im dodatkowego atutu. Przez ten fakt region Soliny należy zaliczyć do jednego z ważniejszych turystycznie regionów Polski. Każda pora roku nad Soliną oferuje swój specyficzny, inny atut i zawsze może zaskoczyć czymś innym.

Menu z nawigacją, w kategorii miejscowości przedstawia spis, w zasadzie każdej z miejscowości zlokalizowanej nad Jeziorem Solińskim, i w okolicy Soliny. Większość miejscowości została opisana, wraz z jej atrakcjami turystycznymi, oraz przedstawioną bazą noclegową oferującą przez dana wieś albo miejscowość.

Atrakcyjne zlokalizowanie nad Jeziorem Solińskim i Solina miejscowości, pomogło w rozbudową bazy noclegowej, która obecnie jest bardzo duża i zróżnicowana pod względem wyboru oferty noclegowej. Najbardziej rozbudowana i największa baza noclegowa znajduje się w dwóch najbardziej popularnych miejscach, wymienionych na początku.

Dla przypomnienia: Polańczyk i Solina. Najbardziej popularne obiekty noclegowe nad Soliną to głównie domki letniskowe i całoroczne, oraz komfortowe chaty. Poza tymi obiektami noclegowymi nad Soliną agroturystyka i pokoje gościnne są następnym popularnym obiektem wybieranym przez turystów przybywających w Bieszczady. Istniej coraz więcej hoteli i hoteli spa nad Soliną i Polańczyku, są to obiekty najczęściej nowe bądŸ po generalnych remontach przygotowane dla wymagających turystów, poszukujących takich obiektów. Także tego typu obiekty są przygotowane do obsługi grup zorganizowanych, zielonych szkół, wycieczek itd. Liczne pensjonaty i ośrodki wypoczynkowe dodatkowo urozmaicają wybór oferty noclegowej.

Baza noclegowa w portalu Solina.info.pl została przygotowany, by ułatwić użytkownikom wyszukanie i wybór właściwej oferty noclegowej i noclegów. Można tutaj znaleŸć liczne domki turystyczne i letniskowe, chaty i pensjonaty, gospodarstwa agroturystyczne i kwatery prywatne przygotowane dla turystów. Nad Solina znajdują się zarówno obiekty całoroczne jak i sezonowe. Coraz więcej znajduje się hoteli i hoteli typu SPA – dla najbardziej wymagających gości. Hotele jak również inne obiekty przygotowane dla grup zorganizowanych zapewniają licznie, inne dodatkowe atrakcje.

Położenia i lokalizacja miejscowości nad Zalewem Solińskim, z innymi turystycznymi atrakcjami takimi jak: szlaki i ścieżki turystyczne, zarówno przygotowane piesze i rowerowe, możliwość uprawiania turystyki wodnej, mnogość wypożyczalni sprzętu pływającego i rowerów wodnych. Możliwość zaplanowania aktywnego wypoczynku, loty widokowe nad Soliną, miejsca dla wędkarzy sprawia, że w Solinie, Polańczyku czy Wołkowyi i innych Solińskich miejscowościach nie brakuje atrakcji przez cały rok Dodatkowo głównie Polańczyk, ale także Solina przez cały niemal rok zapewnia wiele miejsc w których można miło spędzić czas. Restauracje, kawiarnie, puby i karczmy, w których odbywa się i tętni życie artystyczne.

Ważnym czynnikiem wydaje się być również, fakt promocyjnych usług na noclegi w obiektach noclegowych poza szczytem sezonu. Ceny usług noclegowych już od miesiąca września, z wyłączeniem długich weekendów i świąt zaczynają spadać, a miejsca noclegowe można nawet zarezerwować z 50 % rabatem !!! W połączeniu z unikalną przyrodą Soliny i Jeziora Solińskiego, ciszą i spokojem zachęca do wypoczynku poza okresem sezonu.

Te, i inne atrakcje noclegowe nad Soliną przyciągają turystów przez cały rok i dają możliwość ciekawie spędzenia wolnego czasu. Więcej na temat atrakcji turystycznych Soliny i całego Jeziora Solińskiego można przeczytac w dziale Atrakcje.

Dobrą bazą noclegową na wyszukanie i rezerwacje noclegu w okolicach Jeziora Solińskiego jest skorzystanie z zasobów portalu http://www.bieszczady.net.pl/polanczyk.php Znajduje się na nim mnóstwo ofert wynajmu domków, hoteli i agroturystyki idealnej na noclegi o każdej porze roku.


Wołkowyja noclegi
Polańczyk hotel
Statek Tramp Polańczyk
Domki Solina - Wołkowyja
Swobodne Wycieczki
Na Górce
Czadzie Sioło
Unitra Polanczyk
Domki Bukowiec
Chatka Wariatka Solina
Noclegi Nad Solina
Raj Helmuta
Caryńska Ustrzyki Górne
Terbowiec Ustrzyki Górne
Domki Solina
Apartamenty - Zajazd Pod Carynska
Solina | Wiadomości | Miejscowości | Atrakcje | Noclegi | Mapa Soliny | Polityka Prywatności | Kontakt

Serwis SOLINA info.pl używa pliki cookies. Korzystając ze strony Solina.info.pl wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami twojej przeglądarki.