solina-top
SOLINA - Bieszczadzkie Morze w portalu solina.info.pl - noclegi, domki, hotele, baza noclegowa

Miejscowości Nad Zalewm Solińskim - Solina, Polańczyk, Wołkowyja

Solina, oraz miejscowość Polańczyk, która jest siedzibą gminy Soliny – to dwie najbardziej popularne i znane miejscowości położone nad Jeziorem Solińskim. Zarówno Polańczyk jak i Solina położone są nad samym Zalewem Solińskim, z bezpośrednim dostępem do Jeziora Solińskiego.

Solińskie miejscowości często położone są w otoczeniu Bieszczadzkiego Morza, czyli jezior: Myczkowieckiego i Solińskiego. Należy tutaj głównie wymienić najbardziej znane miejscowości i wsie:

  • Polańczyk
  • Solina
  • Wołkowyja
  • Zawóz
  • Bukowiec
  • Myczków
  • Myczkowce

W związku z tym, że niektóre miejscowości posiadają bezpośrednie sąsiedztwo i położenie nad samą Soliną, dodaje ten fakt im dodatkowego atutu. Przez ten fakt region Soliny należy zaliczyć do jednego z ważniejszych turystycznie regionów Polski. Każda pora roku nad Soliną oferuje swój specyficzny, inny atut i zawsze może zaskoczyć czymś innym.

Menu z nawigacją, w kategorii miejscowości przedstawia spis, w zasadzie każdej z miejscowości zlokalizowanej nad Jeziorem Solińskim, i w okolicy Soliny. Większość miejscowości została opisana, wraz z jej atrakcjami turystycznymi, oraz przedstawioną bazą noclegową oferującą przez dana wieś albo miejscowość.

Atrakcyjne zlokalizowanie nad Jeziorem Solińskim i Solina miejscowości, pomogło w rozbudową bazy noclegowej, która obecnie jest bardzo duża i zróżnicowana pod względem wyboru oferty noclegowej. Najbardziej rozbudowana i największa baza noclegowa znajduje się w dwóch najbardziej popularnych miejscach, wymienionych na początku.

Dla przypomnienia: Polańczyk i Solina. Najbardziej popularne obiekty noclegowe nad Soliną to głównie domki letniskowe i całoroczne, oraz komfortowe chaty. Poza tymi obiektami noclegowymi nad Soliną agroturystyka i pokoje gościnne są następnym popularnym obiektem wybieranym przez turystów przybywających w Bieszczady. Istniej coraz więcej hoteli i hoteli spa nad Soliną i Polańczyku, są to obiekty najczęściej nowe bądŸ po generalnych remontach przygotowane dla wymagających turystów, poszukujących takich obiektów. Także tego typu obiekty są przygotowane do obsługi grup zorganizowanych, zielonych szkół, wycieczek itd. Liczne pensjonaty i ośrodki wypoczynkowe dodatkowo urozmaicają wybór oferty noclegowej.

Baza noclegowa w portalu Solina.info.pl została przygotowany, by ułatwić użytkownikom wyszukanie i wybór właściwej oferty noclegowej i noclegów. Można tutaj znaleŸć liczne domki turystyczne i letniskowe, chaty i pensjonaty, gospodarstwa agroturystyczne i kwatery prywatne przygotowane dla turystów. Nad Solina znajdują się zarówno obiekty całoroczne jak i sezonowe. Coraz więcej znajduje się hoteli i hoteli typu SPA – dla najbardziej wymagających gości. Hotele jak również inne obiekty przygotowane dla grup zorganizowanych zapewniają licznie, inne dodatkowe atrakcje.

Położenia i lokalizacja miejscowości nad Zalewem Solińskim, z innymi turystycznymi atrakcjami takimi jak: szlaki i ścieżki turystyczne, zarówno przygotowane piesze i rowerowe, możliwość uprawiania turystyki wodnej, mnogość wypożyczalni sprzętu pływającego i rowerów wodnych. Możliwość zaplanowania aktywnego wypoczynku, loty widokowe nad Soliną, miejsca dla wędkarzy sprawia, że w Solinie, Polańczyku czy Wołkowyi i innych Solińskich miejscowościach nie brakuje atrakcji przez cały rok Dodatkowo głównie Polańczyk, ale także Solina przez cały niemal rok zapewnia wiele miejsc w których można miło spędzić czas. Restauracje, kawiarnie, puby i karczmy, w których odbywa się i tętni życie artystyczne.

Ważnym czynnikiem wydaje się być również, fakt promocyjnych usług na noclegi w obiektach noclegowych poza szczytem sezonu. Ceny usług noclegowych już od miesiąca września, z wyłączeniem długich weekendów i świąt zaczynają spadać, a miejsca noclegowe można nawet zarezerwować z 50 % rabatem !!! W połączeniu z unikalną przyrodą Soliny i Jeziora Solińskiego, ciszą i spokojem zachęca do wypoczynku poza okresem sezonu.

Te, i inne atrakcje noclegowe nad Soliną przyciągają turystów przez cały rok i dają możliwość ciekawie spędzenia wolnego czasu. Więcej na temat atrakcji turystycznych Soliny i całego Jeziora Solińskiego można przeczytac w dziale Atrakcje.

Dobrą bazą noclegową na wyszukanie i rezerwacje noclegu w okolicach Jeziora Solińskiego jest skorzystanie z zasobów portalu http://www.bieszczady.net.pl/polanczyk.php Znajduje się na nim mnóstwo ofert wynajmu domków, hoteli i agroturystyki idealnej na noclegi o każdej porze roku.

Wołkowyja noclegi
Polańczyk hotel
Kapio domki k/Soliny
Rabe noclegi
Statek Tramp Polańczyk
Czadzie Sioło
Unitra Polanczyk
Domki Bukowiec
Domki Zawoz
Chatka Wariatka Solina
Domki Zawóz
Noclegi Nad Solina
Zielony Ruczaj
Raj Helmuta
Caryńska Ustrzyki Górne
Terbowiec Ustrzyki Górne
Domki Solina
Trojslady Bieszczady
Apartamenty - Zajazd Pod Carynska
Solina | Wiadomości | Miejscowości | Atrakcje | Noclegi | Mapa Soliny | Polityka Prywatności | Kontakt

Serwis SOLINA info.pl używa pliki cookies. Korzystając ze strony Solina.info.pl wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami twojej przeglądarki.