solina-top
SOLINA - Bieszczadzkie Morze w portalu solina.info.pl - noclegi, domki, hotele, baza noclegowa

Solina noclegi, Solina domki, Solina hotele

Solina noclegi

Solina noclegi Kama Noclegi Domki Drozdowka Solina domki
Domki nad Soliną Hotel Solina Domki U Kasi Solina
Noclegi Solina33

Noclegi Solina hotele

Noclegi Solina - to miejscowość turystyczno - noclegowa położona na widokowym stoku Płaszy nad Jeziorem Solińskim. Stąd rozciąga się malownicza panorama na solinskie jeziora i okolicę oraz liczne obiekty noclegowe w Solinie. W bezpośrednim sąsiedztwie tamy powstał zespół hoteli i pensjonatów oraz domki nad Soliną, sklepów, restauracji, barów, punktów małej gastronomii, domków letniskowych, pensjonatów, gospodarstw agroturystycznych i pokoi gościnnych, a także inne w Solinie noclegi. Zachęcamy do korzystania z naszej bazy noclegowej Soliny i wyszukiwania noclegów. W naszym serwisie znajduje się bogaty spis ofert noclegowych Soliny i Polańczyka. Obecnie Solina dysponuje nowoczesną i znakomitą bazą noclegową. Baza noclegowa całej Soliny i noclegi w Solinie to obecnie nowe hotele, pensjonaty, szczególnie popularne latem domki turystyczne. Nawet najbardziej wymagający turysta znajdzie dla siebie nocleg nad Soliną, lub też jeden z wielu oferowanych domków nad Soliną. Noclegi w Solinie są bardzo zróżnicowane, przygotowane dla róznych gosci odwiedzających region i poszukujących noclegów i domków nad Soliną. Poza noclegami Solina posiada pocztę, ośrodek zdrowia, kościół, stację paliw, przystań statków spacerowych "Białej Floty", wypożyczalnie sprzętu wodnego i rowerów górskich, parkingi i dogodne połączenia PKS.

Baza noclegów Soliny jest bardzo zróżnicowana. Warto polecić w Solinie noclegi w takich obiektach noclegowych nad Soliną jak Hotel Tarnica, Pensjonaty Solina i Amelia lub wiele innych. W sezonie letnim bardzo popularne są domki nad Soliną a także noclegi nad Soliną, czynne są liczne restauracje, punkty gastronomiczne i pamiątkarskie, parkingi strzeżone oraz strzeżone kąpielisko nad zalewem solińskim. Zimą życie turystyczne w Solinie zamiera, choć niektóre noclegi w Solinie czyne są przez cały rok. Wiele hoteli i pensjonatów w Solinie noclegi oferowane są przez cały sezon, również zimowy. Pomaga w tym zjawisku coraz więcej powstających hoteli i pensjonatów nad Soliną. Nowoczesne obiekty noclegowe Soliny spełniajš europejskie wymogi, hotele Soliny i inne noclegi oferują warunki dla najbardziej wybrednych turystów.

Wędrówkom górskim i rowerowym sprzyja nowa sieć szlaków spacerowych łączących Solinę z Polańczykiem, Jaworem, Myczkowcami i widokowymi okolicami Jeziora Myczkowieckiego.

Warto zobaczyć poza noclegami w Solinie:

  1. Osobliwością Soliny jest wybudowana w latach 1960 - 68 zapora wodna o dł. 664 m "spinająca betonową klamrą" stoki masywów Jawora (741 m) i Płaszy. Tworzy ona duże sztuczne jezioro o pow. 22 km2 i długości 26 km w odnodze Sanu oraz 16 km w odnodze rzeki Solinki przy linii brzegowej o długości 154 km. Elektrownia i wnętrze zapory są udostępnione do zwiedzania. Korona zapory o szerokości 8 m. pełni funkcję deptaka spacerowego i daje ładną panoramę na okolicę.
  2. Platformę widokową przy dawnej dyspozytorni "dźwigu angielskiego" z czasów budowy zapory nad tamą solińską, skąd rozciąga się malownicza panorama na tamę solińską z masywm Jawora (741m), część Jeziora Solińskiego i Jeziora Myczkowieckiego z rezerwatem Koziniec (524 m), Bóbrką, lesistym pasmem Żukowa i Parkiem Krajobrazowym Gór Słonnych w głębi.
  3. Platforma widokowa (przy parkingu) na stoku masywu Jawora z panoramami na najwyższe partie górskie Bieszczadów, okoliczne wzgórza, tamę solińską z najszerszą częścią "bieszczadzkiego morza" i położone u jego stóp Jezior Myczkowieckie z otaczającymi je 3 rezerwatami przyrody: Koziniec (nad kamieniołomem w Bóbrce), Nad Jeziorem Myczkowieckim (masyw Berda) i Przełom Sanu w Zwierzyniu (masyw Grodziska z przełomowym odcinkiem Sanu).
  4. Przed wejściem na tamę od strony Polańczyka warto zwrócić uwagę na pierwszy z prawej strony kiosk w "Wozie na kołach" oferujący ciekawe widokówki i albumy z autorskimi zdjęciami Jaśka Joniaka. Nieco dalej z prawej strony deptaka w małej galeryjce można zaopatrzyć się w kapelusz kowbojski.
Wołkowyja noclegi
Polańczyk hotel
Kapio domki k/Soliny
Rabe noclegi
Statek Tramp Polańczyk
Czadzie Sioło
Unitra Polanczyk
Domki Bukowiec
Domki Zawoz
Chatka Wariatka Solina
Domki Zawóz
Noclegi Nad Solina
Zielony Ruczaj
Raj Helmuta
Caryńska Ustrzyki Górne
Terbowiec Ustrzyki Górne
Domki Solina
Trojslady Bieszczady
Apartamenty - Zajazd Pod Carynska
Solina | Wiadomości | Miejscowości | Atrakcje | Noclegi | Mapa Soliny | Polityka Prywatności | Kontakt

Serwis SOLINA info.pl używa pliki cookies. Korzystając ze strony Solina.info.pl wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami twojej przeglądarki.