Solina - wydarzenia i aktualności w portalu solina.info.pl |
W Bieszczadach – Centrum Ursa Maior powstała Bieszczadzka Wytwórnia Piwa
2013-10-07
W Centrum Ursa Maior została otwarta Bieszczadzka Wytwórnia Piwa. Dokładnie w rok od rozpoczęcia budowy, 5 października 2013 otwarto Bieszczadzką Wytwórnię Piwa Ursa Maior, która jest jednym z projektów Centrum Ursa Maior. Ursa Maior położone jest w miejscowości Uherce Mineralne, obok głównej drogi krajowej prowadzącej w Bieszczady Wysokie, a także w kierunku przejścia granicznego z Ukrainą w Krościenku. W obiekcie znajduje się również 3 poziomowa sala przeznaczona na wydarzenia koncertowe, oraz także wystawienniczo-konferencyjną Ursa Maior Hall przygotowana dla ponad 200 osób i firmowy sklep z regionalnymi produktami. Centrum Ursa Maior wykorzystuje odnawialną energie, a także jest wyposażony w ogrodowe oczyszczalnie ścieków i inne rozwiązania warte odnotowania proekologiczne. W przeciągu najbliższych tygodni zostanie udostępniona Ursa Maior Hall. Obecnie na miejscu otwarty został już sklep w Bieszczadzkiej Wytwórni Piwa z piwem rzemieślniczym warzonym oraz innymi regionalnymi produktami sprzedawanymi i oferowanymi pod nową marką pt. Esencja Karpat. Na miejscu znajduje się parking przeznaczony na ponad 40 miejsc, oraz dla kilka autokarów, co przekłada się na dodatkową, komfortową komunikację. Szefem spółki Ursa Maior, a także zarazem inwestorem jest Agnieszka Łopata, dr inżynier ochrony środowiska, z zamiłowania piwowarka, laureatka oraz zwycięzca wielu konkursów dotyczących piwa domowego, uznana najlepszym piwowar domowy roku 2012, znana jako Piwowarka Aga.
Obecnie dla znawców, degustatorów oraz smakoszy piwa przygotowano dwa rodzaje niepasteryzowanego, wyśmienitego piwa. Dalsze, kolejne cztery rodzaje piwa kończą leżakowanie. W przekonaniu, że każdy znajdzie dla siebie coś dobrego – oferowane są delikatne piwa pszeniczne, niezwykle aromatyczne piwa z mocną goryczką, jest piwo z dodatkiem słodu wędzonego, czy wreszcie ciemne piwo w stylu robust porter o aromacie kawy i suszonych owoców. Pierwsze piwa – Ursa z Połoniny (american amber ale) i Ursa Royzbawiony (pszeniczne) - zostały bardzo pozzytywnie przyjęte przez smakoszy i degustatorów piwa w całym kraju, między innymi w Warszawie, oraz w innych miastach Gdańsku, Poznaniu a także Wrocławiu. Wyjątkowy wygląd Etykiety o innowacyjne wyglądzie i opakowania podkreślają charakterem regionalne przedsięwzięcia.
Przy projekcie budynku, oraz pracach wykończeniowych, a także projektowaniu innych wyrobów promowanych przez Centrum Ursa Maior współpracowano z lokalnymi artystami, wprowadzono nowoczesne i unikatowe rozwiązania dotyczące innowacyjnego wystroju wnętrza, a także oszczędzające energię. Dodatkową atrakcją jest, że z Ursa Maior Hall przez potężne ognioodporne przeszklenie widać całość działu produkcyjnej budynku.
Po najnowsze i bardziej wyczerpujące informacje zapraszamy na oficjalny blog http://ursamaior.pl/blog/k-budujemy-centrum-ursa-maior.php, a także na stronie facebookowej Centrum Ursa Maior pod adresem https://www.facebook.com/CentrumUrsaMaior oraz przez profil serwisu społecznościowego Twitter: @AndrzejUrsa.
Dodatkowe informacje można uzyskać pod adresem: dr Andrzej Czech, andrzej@ursamaior.pl, tel. 694025875
Komentarze do newsa: dodaj swój komentarz
|
|
|
|