Solina - wydarzenia i aktualności w portalu solina.info.pl |
Pierwsze spotkanie kolekcjonerskie w Ursa Maior - Solina
2015-07-17
Zapraszamy w imieniu Ursa Maior, wszystkich chętnych i przebywających w tym czasie nad Soliną, w Polańczyku, jak również w całych Bieszczadach do siedziby spółki Domu Wielkiej Niedźwiedzicy k/Solina. Jak wiadomo Wielka Niedźwiedzica i inne niedźwiadki są ostatnio bardzo aktywna w całych Bieszczadach, a także w Uhercach Mineralnych. W związku z tą letnio wakacyjną aktywnością zapraszamy serdecznie na ciekawe spotkanie, które zarazem będzie pierwszym kolekcjonerskim spotkaniem w Ursa Maior. Wydarzenie powyższe jest organizowane przez Pragalerię – dodajmy rozszyfrowując nazwę, czyli galerię i dom aukcyjny z miasta Warszawa. Tak więc 25 lipca w Ursa Maior odbędzie się pierwsze spotkanie kolekcjonerskie pod nazwą „Kolekcjonowanie sztuki w praktyce”. Wydarzenie skierowane jest do wszystkich, którzy interesują się sztuką i są już na etapie kolekcjonowania. Należy nadmienić, że powyższy event również powinien zainteresować tych wszystkich, którzy nigdy nie mieli styku z rynkiem sztuki, a podejrzewają u siebie chęć oglądania wystaw, spotykania artystów, a być może nawet kupienia jakiejś ich pracy. Popołudniowa impreza, o której pragniemy donieść, 25 lipca w Ursa Maior rozpocznie się o godz. 17.00 wykładem Piotra Platy na temat kolekcjonowania sztuki dawnej, a zakończy prezentacją Agnieszki Gniotek na temat inwestowania w sztukę współczesną. W przerwie pomiędzy wykładami odbędzie się, w galerii Ursa Maior, wernisaż wystawy „Nowe Historie", która zaprezentuje najnowsze prace Arkadiusza Andrejkowa, Daniela Białowąsa, Dariusza Jędrasiewicza, Tomka Mistaka, Jana Szczepkowskiego, Joanny Szostak i Sylwestra Stabryły. Oczywiście w trakcie imprezy nie powinno zabraknąć znanych i popularnych napojów z Ursojagód, zwanych tez przez niektórych Ursonapojami, produkowanych przez Bieszczadzka Wytwórnie Piwa ;) Harmonogram wydarzenia pt. „Kolekcjonowanie sztuki w praktyce”, Ursa Maior, Uherce Mineralne przedstawia się następująco:- godz. 17.00: "Dzieło, kolekcja, rynek sztuki dawnej" – wykład Piotra Platy, eksperta w dziedzinie tworzenia kolekcji dzieł sztuki, specjalizującego się w sztuce polskiej II poł. XIX w. oraz XX w., w szczególności Młodej Polski i dwudziestolecia międzywojennego.
- godz. 18.30: „Nowe Historie" – wernisaż wystawy malarstwa Arkadiusza Andrejkowa, Daniela Białowąsa, Dariusza Jędrasiewicza, Tomka Mistaka, Jana Szczepkowskiego, Joanny Szostak i Sylwestra Stabryły.
- godz. 19.00: „Młoda, Nowa, Aktualna, Najnowsza i Współczesna. O kolekcjonowaniu sztuki ostatnich czasów” – wykład Agnieszki Gniotek, eksperta w dziedzinie inwestowania w sztukę najnowszą, organizatora aukcji komercyjnych i charytatywnych, która obecnie współtworzy markę Pragaleria Dom Aukcyjny z Warszawy.
Agnieszka Gniotek (rocznik 1975) – historyk, krytyk sztuki, kurator wystaw. Ekspert w zakresie sztuki współczesnej i fotografii, organizator i kurator aukcji komercyjnych i charytatywnych. W latach 2000-2015 związana z domem Aukcyjnym Polswissart, obecnie współtworzy markę Pragaleria Dom Aukcyjny. Redaktor pism kulturalnych i o sztuce (publikowała m.in. Art&Business, Exit, Pulsie Biznesu, Modern Art, Antykach, Business Class, Formacie, Kwartalniku Fotografia, Sztuce.pl, Private Banking Nable Consierge). Juror konkursów związanych ze sztuką, designem i fotografią, kurator wystaw i plenerów, Wykładowca w zakresie tematyki związanej z rynkiem sztuki, inwestowaniem, PR i strategiami prowadzenia kariery w świecie sztuki. Piotr Plata (rocznik 1972) od 1997 r. związany z rynkiem dzieł sztuki. Przez wiele lat pracowała w krakowskiej Space Gallery. Od 2014 r. jest niezależnym ekspertem i konsultantem. Brał udział w organizacji kilkunastu wystaw w tym m.in. malarstwa Artura Nachta-Samborskiego "Akty i portrety" (2007) oraz "Martwe natury i pejzaże" (2011) oraz "W kręgu Ecole de Paris. Polscy malarze pochodzenia żydowskiego" (2008). Współpracował z Krakowską Akademią im. A. Frycza-Modrzewskiego, prowadząc konwersatorium z zakresu Rynek Sztuki i Antyków. Obecnie zajmuje sią doradztwem w dziedzinie tworzenia kolekcji dzieł sztuki oraz doradztwem inwestycyjnym na rynku dzieł sztuki. Specjalizuje się w sztuce polskiej II poł. XIX w. oraz malarstwie polskim XX w., w szczególności okresu Młodej Polski i dwudziestolecia międzywojennego. Członek Stowarzyszenia Antykwariuszy Polskich (członek CINOA). Pragaleria to nowa marka na warszawskim i ogólnopolskim rynku sztuki, działająca od marca 2015 r. W jej przestrzeniach wystawienniczych przede wszystkim prezentowane są prace z zakresu grafiki komputerowej i tradycyjnej grafiki warsztatowej oraz malarstwa cyfrowego. Galeria jest siedzibą inicjatywy Polska Grafika Cyfrowa. Ponadto Pragaleria prezentuje także streetart i malarstwo. W zakresie organizacji aukcji przygotowuje cenione oferty z zakresu Sztuki Młodej i Sztuki Aktualnej. W najbliższych planach ma także aukcje tematyczne m.in. ilustracji i streetartu. Ursa Maior to mikrobrowar, centrum sztuki, kreatywności i designu w Bieszczadach, nieopodal Solina, w miejscowości Uherce Mineralne. Ma na koncie kilkanaście cenionych gatunków piw w różnych stylach, a także liczne działania na rzecz promocji regionu bieszczadzkiego, realizowane poprzez wydawnictwa, prezentacje lokalnego rzemiosła i sztuki tworzących w rejonie artystów. Organizatorem wydarzenia są: Pragaleria i Ursa Maior. Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych w uczestnictwie w w/w wydarzeniu, a przebywających w tym czasie w Bieszczadach, nad Solina, i w Polańczyku, a także w innych sąsiadujących miejscowościach.
Komentarze do newsa: dodaj swój komentarz
|
|
|
|