solina-top
SOLINA - Bieszczadzkie Morze w portalu solina.info.pl - noclegi, domki, hotele, baza noclegowa

Solina - wydarzenia i aktualności w portalu solina.info.pl

Solina: Trzeci sezon Bieszczadzkich Drezyn Rowerowych
2017-02-14wydrukuj news

Wiosna nad Soliną coraz bliżej, która zbliża się krok po kroku, a Bieszczadzkie Drezyny Rowerowe nie zasnęły zimowym solinskim snem, tylko przygotowują się do rozpoczęcia nowego, trzeciego już sezonu turystycznego. Nie wątpimy, że tak jak to miało miejsce w latach ubiegłych, tak jak i w tym sezonie Bieszczadzkie Drezyny Rowerowe będą jedną z najważniejszych i najbardziej popularnych atrakcji turystycznych w Bieszczadach i nad Jeziorem Solińskim. Jak pamiętamy z niedawnej przeszłości, na pewno znajdą się w tegorocznej ofercie Bieszczadzkich Drezyn nowości, które nie były nam znane w latach ubiegłych ;-)

Bieszczadzkie Drezyny Rowerowe z główną siedzibą w Uhercach Mineralnych nieopodal Soliny, to największa wypożyczalnia drezyn rowerowych w Polsce i co warto przypomnieć jedna z największych tego typu wypożyczalni w Europie. Działalność wypożyczalnia drezyn rozpoczęła w maju 2015r. Drezyny kursują na trasie nieistniejącej i martwej dla pociągów i ruchu kolejowego obecnie linii kolejowej nr 108 z Zagórza do Krościenka. Do dyspozycji turystów i innych gości został przygotowany 47 km odcinek torów kolejowych, po którym można jeździć drezynami, od kwietnia do października.

"Pomysł pojawił się w 2012 r., a dwa lata później (wiosną 2014) przeprowadzone zostały pierwsze jazdy testowe drezynami rowerowymi" - mówi Janusz Demkowicz, pomysłodawca i właściciel wypożyczalni Bieszczadzkich Drezyn Rowerowych. Jednym z kolejnych etapów był remont głównego budynku po stacji kolejowej w Uhercach Mineralnych i  wiosną 2015 roku, dokładnie w 12 miesięcy od pierwszych testów drezyn nastąpiło oficjalne i uroczyste otwarcie wypożyczalni drezyn, w którym niestety nie mogliśmy uczestniczyć i nad tym faktem ubolewamy do dnia dzisiejszego ;-(.

Obecnie wypożyczalnia dysponuje 50 drezynami rowerowymi, z dwoma stacjami: jedną główną w Uhercach Mineralnych i druga tzw. pośrednią podstacją w Ustrzykach Dolnych. W pierwszym roku działalności (2015) wypożyczalnia przewiozła 36 tysięcy pasażerów i stały się prawdziwym hitem turystycznym  i atrakcją, o której mówiły i pisały niejedne mainstreamowe media w kraju. Począwszy od portali internetowych, a kończąc na największych mediach telewizyjnych ;-). Liczne nagrody jakie Bieszczadzkie Drezyny Rowerowe otrzymały w 2015 r. takie jak : Turystyczny Produkt Roku 2015, przyznany przez redakcję National Geographic, czy też Najlepszy Produkt Turystyczny Podkarpacia (i wiele, wiele innych) był efektem sukcesu i popularności.

W 2016 roku z informacji przez nas uzyskanych wynika, że Bieszczadzkie Drezyny przewiozły ponad 60 tysięcy pasażerów.

Wypożyczalnia Bieszczadzkich Drezyn Rowerowych jest to przykład jak można wykorzystać nieużytkowaną od wielu lat linię kolejowe i  zagospodarować rujnujące tory kolejowe, którą PKP spisało na straty, bo była nierentowna... W efekcie czego udało się pomysłodawcom przekuć ten pomysł w atrakcje turystyczną, sukces i dać nową duszę linii kolejowej nr 108.

Zapraszamy do odwiedzania Bieszczadzkich Drezyn Rowerowych, bo zabawa jazdy drezynami po Bieszczadach jest naprawdę wyjątkowa, a pomysłodawcom i założycielom wypożyczalni życzymy  nie trzech, a trzydziestu trzech sezonów turystycznej działalności na drezynach rowerowych.
Komentarze do newsa:   dodaj swój komentarz

Wołkowyja noclegi
Polańczyk hotel
Drozdowka nad Solina
Domki nad Soliną
komlowe Siolo
Kapio domki k/Soliny
Rabe noclegi
Czernyszowka noclegi
Statek Tramp Polańczyk
Czadzie Sioło
Solina Hotel
Domki Bukowiec
Nowy Dwor nad Solina
Domki Zawoz
Chatka Wariatka Solina
Bystre Bieszczady
Domki Zawóz
Noclegi Nad Solina
Zielony Ruczaj
Panorama Solina
Raj Helmuta
U Adama Solina
Domki Solina
Solina | Wiadomości | Miejscowości | Atrakcje | Noclegi | Mapa Soliny | Polityka Prywatności | Kontakt

Serwis SOLINA info.pl używa pliki cookies. Korzystając ze strony Solina.info.pl wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami twojej przeglądarki.