solina-top
SOLINA - Bieszczadzkie Morze w portalu solina.info.pl - noclegi, domki, hotele, baza noclegowa

Solina - wydarzenia i aktualności w portalu solina.info.pl

Solina: Trzeci sezon Bieszczadzkich Drezyn Rowerowych
2017-02-14wydrukuj news

Wiosna nad Soliną coraz bliżej, która zbliża się krok po kroku, a Bieszczadzkie Drezyny Rowerowe nie zasnęły zimowym solinskim snem, tylko przygotowują się do rozpoczęcia nowego, trzeciego już sezonu turystycznego. Nie wątpimy, że tak jak to miało miejsce w latach ubiegłych, tak jak i w tym sezonie Bieszczadzkie Drezyny Rowerowe będą jedną z najważniejszych i najbardziej popularnych atrakcji turystycznych w Bieszczadach i nad Jeziorem Solińskim. Jak pamiętamy z niedawnej przeszłości, na pewno znajdą się w tegorocznej ofercie Bieszczadzkich Drezyn nowości, które nie były nam znane w latach ubiegłych ;-)

Bieszczadzkie Drezyny Rowerowe z główną siedzibą w Uhercach Mineralnych nieopodal Soliny, to największa wypożyczalnia drezyn rowerowych w Polsce i co warto przypomnieć jedna z największych tego typu wypożyczalni w Europie. Działalność wypożyczalnia drezyn rozpoczęła w maju 2015r. Drezyny kursują na trasie nieistniejącej i martwej dla pociągów i ruchu kolejowego obecnie linii kolejowej nr 108 z Zagórza do Krościenka. Do dyspozycji turystów i innych gości został przygotowany 47 km odcinek torów kolejowych, po którym można jeździć drezynami, od kwietnia do października.

"Pomysł pojawił się w 2012 r., a dwa lata później (wiosną 2014) przeprowadzone zostały pierwsze jazdy testowe drezynami rowerowymi" - mówi Janusz Demkowicz, pomysłodawca i właściciel wypożyczalni Bieszczadzkich Drezyn Rowerowych. Jednym z kolejnych etapów był remont głównego budynku po stacji kolejowej w Uhercach Mineralnych i  wiosną 2015 roku, dokładnie w 12 miesięcy od pierwszych testów drezyn nastąpiło oficjalne i uroczyste otwarcie wypożyczalni drezyn, w którym niestety nie mogliśmy uczestniczyć i nad tym faktem ubolewamy do dnia dzisiejszego ;-(.

Obecnie wypożyczalnia dysponuje 50 drezynami rowerowymi, z dwoma stacjami: jedną główną w Uhercach Mineralnych i druga tzw. pośrednią podstacją w Ustrzykach Dolnych. W pierwszym roku działalności (2015) wypożyczalnia przewiozła 36 tysięcy pasażerów i stały się prawdziwym hitem turystycznym  i atrakcją, o której mówiły i pisały niejedne mainstreamowe media w kraju. Począwszy od portali internetowych, a kończąc na największych mediach telewizyjnych ;-). Liczne nagrody jakie Bieszczadzkie Drezyny Rowerowe otrzymały w 2015 r. takie jak : Turystyczny Produkt Roku 2015, przyznany przez redakcję National Geographic, czy też Najlepszy Produkt Turystyczny Podkarpacia (i wiele, wiele innych) był efektem sukcesu i popularności.

W 2016 roku z informacji przez nas uzyskanych wynika, że Bieszczadzkie Drezyny przewiozły ponad 60 tysięcy pasażerów.

Wypożyczalnia Bieszczadzkich Drezyn Rowerowych jest to przykład jak można wykorzystać nieużytkowaną od wielu lat linię kolejowe i  zagospodarować rujnujące tory kolejowe, którą PKP spisało na straty, bo była nierentowna... W efekcie czego udało się pomysłodawcom przekuć ten pomysł w atrakcje turystyczną, sukces i dać nową duszę linii kolejowej nr 108.

Zapraszamy do odwiedzania Bieszczadzkich Drezyn Rowerowych, bo zabawa jazdy drezynami po Bieszczadach jest naprawdę wyjątkowa, a pomysłodawcom i założycielom wypożyczalni życzymy  nie trzech, a trzydziestu trzech sezonów turystycznej działalności na drezynach rowerowych.
Komentarze do newsa:   dodaj swój komentarz

Wołkowyja noclegi
Polańczyk hotel
Drozdowka nad Solina
Domki nad Soliną
komlowe Siolo
Kapio domki k/Soliny
Rabe noclegi
Czernyszowka noclegi
Statek Tramp Polańczyk
Czadzie Sioło
Domki Bukowiec
Nowy Dwor nad Solina
Domki Zawoz
Domki Zawóz
Noclegi Nad Solina
Zielony Ruczaj
Panorama Solina
Raj Helmuta
U Adama Solina
Domki Solina
Solina | Wiadomości | Miejscowości | Atrakcje | Noclegi | Mapa Soliny | Kontakt

Serwis SOLINA info.pl używa pliki cookies. Korzystając ze strony Solina.info.pl wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami twojej przeglądarki.