solina-top
SOLINA - Bieszczadzkie Morze w portalu solina.info.pl - noclegi, domki, hotele, baza noclegowa

Solina - wydarzenia i aktualności w portalu solina.info.pl

Solina - Jesienią premiera drugiego sezonu serialu HBO - Wataha
2017-03-21wydrukuj news

Drugi sezon serialu Wataha, którego akcja rozgrywa się w Bieszczadach, jesienią będzie miał swoją premierę na platformie HBO i HBO GO. Śpieszymy donieść, że niedawno dobiegły końca ostatnie zdjęcia realizowane do nowego, drugiego sezonu serialu. Pod koniec lutego, zakończyła się realizacja zdjęć, w  zasypanych śniegiem i zimowych Bieszczadach, która trwała od października ubiegłego roku. W drugim sezonie Watahy pojawi się kilka nowych postaci i bohaterów: Andrzej Konopka, Piotr Żurawski, Helena Norowicz, Grzegorz Damięcki, Weronika Humaj i ukraińska aktorka Anna Donchenko.

"Drugi sezon serialu HBO "Wataha" to opowieść o niekończącej się ucieczce, tej rozumianej dosłownie, fizycznej, ale i tej emocjonalnej, od bolesnej przeszłości. To opowieść o tym, że jeśli nie konfrontujemy się z przeszłością, nie jesteśmy w stanie się od niej uwolnić. Okazuje się, że jest ona najgorszym więzieniem, że gdy jest nierozliczona, zawsze wraca, infekując teraźniejszość i przyszłość" – opowiedział w krótkiej rozmowie Bogumił Lipski, producent serialu ze strony HBO.

"Akcja serialu rozpoczyna się cztery lata po wydarzeniach pierwszego sezonu. Chcieliśmy zachować autentyczny upływ czasu" – dodaje Bogumił Lipski, nadzorujący także prace scenariuszowe. Autorami scenariusza do drugiego sezonu są Piotr Szymanek (head writer), Marta Szymanek, Katarzyna Tybinka oraz Bartosz Janiszewski.

Czego nowego i jakich dalszych losów głównych bohaterów możemy spodziewać się po nowym sezonie Watahy ? Kilka nowych ciekawostek dowiedzieliśmy się na temat nowego sezonu Watahy. Tak jak w wyżej przytoczonej rozmowie druga część serialu rozpoczyna się w cztery lata po tych wszystkich dobrze nam znanych wydarzeniach, które miały miejsce w pierwszym sezonie Watahy.  Główny bohater pierwszego sezonu, czyli bardzo dobrze wszystkim fanom serialu znany jako Rebrow, grany podobnie jak w pierwszym sezonie przez Leszka Lichotę, będzie cały czas, przez kilka dobrych lat ukrywa się w bieszczadzkiej głuszy  i lasach, który nadal oficjalnie ma statut poszukiwanego. Odkryjemy wraz z widzami serialu nową, makabryczną zbrodnię na bieszczadzkiej granicy, którą pani prokurator Dobosz, znana z pierwszego sezonu będzie miała za zadanie ponownie rozwiązać. Tak więc Pani prokurator, grana przez Aleksandrę Popławską otrzyma zadanie rozwiązania zagadki zbrodni z bieszczadzkiej granicy i poprowadzenia śledztwa i z dużymi obawami powróci w Bieszczady. Pamiętając dokładnie to wszystko co wydarzyło się kilka lat wcześniej w tym samym miejscu. Ciekawe czy w osobowości pani prokurator odezwą się dawne demony i poczucie wątpliwości z przeszłości. Markowski (Andrzej Zieliński) jako człowiek z zewnątrz przez te kilka lat zdobędzie zaufanie swoich współpracowników i podwładnych, nie przeszkodzi mu jednak to, by twardą ręką trzymać całą watahę. Jednak w jego pamięci nie przestaje mu ciążyć sprawa sprzed kilku lat, która cały czas nie będzie dawać mu spokoju na duszy.

W drugim sezonie serialu Wataha pojawią się ponownie aktorzy dobrze znani z pierwszej części serialu, m in. Dagmara Bąk, Maciej Mikołajczyk, Jacek Lenartowicz, Jarosław Boberek, Anita Jancia Prokopowicz, Mariusz Saniternik i Jacek Beler. W serialu pojawią się również kilku nowych bohaterów, w których rolę wcielą się między innymi Andrzej Konopka, Matylda Damięcka, Helena Norowicz, Piotr Żurawski, Grzegorz Damięcki, Weronika Humaj oraz Anna Donchenko – ukraińska aktorka.

Możemy się tylko domyślać, że zdjęcia podobnie jak to miało miejsce przy realizacji pierwszego sezonu serialu Wataha, które powstawały głównie w Bieszczadach będą jednym z ważniejszych atutów serialu, które na pewno zostaną w pamięci nie tylko fanów regionu bieszczadzkiego, czy też Soliny. Szczególnie, że materiał zdjęciowy, który otrzymaliśmy od producenta HBO, a wkrótce opublikujemy na naszych stronach potwierdza nasze domysły ;-). Na razie nic nie wiemy, czy zdjęcia odbywały się także nad Soliną i Jeziorem Solińskim. Podobnie jak również nie wiemy nic, na tema ścieżki dźwiękowej wykorzystanej w drugiej części  serialu. Warto przypomnieć, że w pierwszym sezonie serialu wykorzystana została muzyka popularnego, folkowego i bieszczadzkiego zespołu Tołhaje, która ma już na koncie kilka studyjnych płyt.

Reżyserami drugiego sezonu serialu została Kasia Adamik (Boisko bezdomnych, Wataha I) oraz Jan P. Matuszyński (Deep Love, Ostatnia Rodzina), który został w ubiegłym roku obsypany wieloma nagrodami za film biograficzny na temat rodziny Beksińskich pt. Ostatnia Rodzina. Autorem zdjęć do drugiej części Watahy został ponownie Tomasz Augustynek. Producentami ze strony HBO Polska są Bogumił Lipski i Izabela Łopuch (executive producer). Producentem nadzorującym z ramienia HBO Europe jest Johnathan Young. Producentami ze strony ATM GRUPA są Artur Kowalewski i Andrzej Muszyński.

Premiera drugiego sezonu Watahy zaplanowana została na jesień bieżącego roku w kanałach filmowych HBO i HBO GO. Zdjęcia do drugiego sezonu Watahy odbywały się w malowniczych Bieszczadach, a być może również nad Soliną (o tym przekonamy się już jesienią) w okresie pomiędzy 9 październikiem 2017r., a  końcem lutego bieżącego roku. Jak nam udało się uzyskać informacje od producenta serialu HBO, kolejny sezon serialu HBO Wataha podobnie jak pierwsza jego wersja, będzie składał się z sześciu odcinków.
Komentarze do newsa:   dodaj swój komentarz

Wołkowyja noclegi
Polańczyk hotel
Drozdowka nad Solina
Domki nad Soliną
komlowe Siolo
Kapio domki k/Soliny
Rabe noclegi
Czernyszowka noclegi
Statek Tramp Polańczyk
Czadzie Sioło
Solina Hotel
Domki Bukowiec
Nowy Dwor nad Solina
Domki Zawoz
Chatka Wariatka Solina
Bystre Bieszczady
Domki Zawóz
Noclegi Nad Solina
Zielony Ruczaj
Panorama Solina
Raj Helmuta
U Adama Solina
Domki Solina
Solina | Wiadomości | Miejscowości | Atrakcje | Noclegi | Mapa Soliny | Polityka Prywatności | Kontakt

Serwis SOLINA info.pl używa pliki cookies. Korzystając ze strony Solina.info.pl wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami twojej przeglądarki.