solina-top
SOLINA - Bieszczadzkie Morze w portalu solina.info.pl - noclegi, domki, hotele, baza noclegowa

Solina - wydarzenia i aktualności w portalu solina.info.pl

Solina - "Dzikie jest piękne" I Bieszczadzki Festiwal Fotografii i Filmu Przyrodniczego
2017-04-11wydrukuj news

W Długi Majowy Weekend, dokładnie w terminie 2-3 maja 2017r. zapraszamy na długie i festiwalowo - fotograficzne UrsaMajówkowanie nad Soliną, jak sama nazwa wskazuje do Centrum Ursa Maior w Uhercach Mineralnych. A dlaczego spieszymy wam wszystkim donieść o tym wydarzeniu ?? Bo właśnie w w/w terminie odbędzie się pod tajemniczo brzmiącym hasłem „Dzikie jest piękne” - I Bieszczadzki Festiwal Fotografii i Filmu Przyrodniczego, na który serdecznie zapraszamy. Na festiwalu będzie szansa spotkać na żywo, wiele mega ciekawych osobowości, polskich fotografów i filmowców, a także przyrodników znających Karpaty, jak i Bieszczady jak własną kieszeń.

Wydarzenie odbędzie się w terminie długiego weekendu majowego, czyli 2-3 maja, w Centrum Ursa Maior, w miejscowości Uherce Mineralne, nieopodal Soliny, w bliskim sąsiedztwie Bieszczadzkich Drezyn Rowerowych.

Co nas może spotkać na Festiwalu „Dzikie jest piękne” ? Jak powiedział nam Andrzej Czech organizator festiwalu - „Na Festiwalu będzie szansa na unikalne spotkanie z czołówką polskich fotografów przyrody., którzy Karpaty znają od A do Z. Zaproszeni goście na festiwalu opowiedzą na własnych doświadczeniach jakie emocje towarzyszą im przy pracy na  terenie Karpat i nie tylko. Na miejscu będziemy mogli zobaczyć magiczne zdjęcia dzikiej przyrody Bieszczad i Karpat.”

W trakcie festiwalu zaplanowano aż 9 pokazów multimedialnych na wielkim ekranie, koncert Orkiestry Świętego Mikołaja, dodatkowo warsztaty fotograficzne z Canon Polska i spotkania z wieloma artystami i przyrodnikami. Szczegółowy program festiwalu zamieścimy na końcu naszego donosu ;-)

Śpieszymy też donieść, o kilku osobowościach, które wystąpią na festiwalu w Ursa Maior. Niewątpliwie najbardziej znaną gwiazdą wśród uczestników I Bieszczadzkiego Festiwalu Fotografii i Filmu Przyrodniczego będzie Adam Wajrak. Jeden z najbardziej rozpoznawalnych dziennikarzy przyrodniczych, korespondent i współpracownik Gazety Wyborczej, który obecnie przebywa na wyprawie po Arktyce. Adam Wajrak jest autorem wielu bestsellerowych książek na temat przyrody. Wspomnijmy tylko o książce „Wilki”, która była prawdziwym hitem i zdobyła wiele nagród.

Kto jeszcze pojawi się na festiwalu ??

„Erik Balazs i Karol Kalisky przybędą z polską prapremierą swojego najnowszego filmu "Nieśmiertelny las". Autorzy filmu słyną z realizacji "Wilczych Gór", pięknego i nagradzanego filmu kręconego w Bieszczadach, emitowanego przez National Geographic w wielu krajach.” - mówi Andrzej Czech
 
Warto będzie posłuchać opowieści na temat projektowania Turnickiego Parku i jego unikalnych walorach przez Pawła Średzińskiego– pasjonat świata przyrody oraz Adama Ławnika – znany fotograf przyrody. Kolejni goście, w tym wypadku znani fotografowie i filmowcy, zabiorą uczestników w podróż do najpiękniejszych i najatrakcyjniejszych regionów dzikich Karpat.

W dalszej kolejności zapraszamy na spotkanie z Agnieszką i Włodkiem Bilińskimi, którzy od lat mieszkają w Bieszczadzkim sercu, Joanną Antosik – uznaną w Polsce i za granicą autorką pięknych diaporam przyrodniczych, Katarzyną Gubrynowicz – fotografem krajobrazu, byłą prezes Związku Polskich Fotografów Przyrody, Zenonem Wojtasem z Magurskiego Parku Narodowego – specjalistą od dużych drapieżników, Damianem Nowakiem – filmowcem, również z Magurskiego PN – specjalistą od ptaków, Włodzimierzem Stachoniem oraz Bartoszem Dubielem.

Jak nam udało się dowiedzieć, to nie jedyne atrakcje, które zaplanowane zostały na uczestników wydarzenia. Wśród dodatkowych atrakcji m.in. zaplanowano koncert Orkiestry Świętego Mikołaja i Antoniego Pilcha, warsztaty z Canon Polska, wycieczka do projektowanego Turnickiego Parku Narodowego. A w związku z tym, że miejscem spotkań będzie Ursa Maior, to zapraszamy na degustacje lokalnych produktów i napoju z Ursajagód... ;-) Bieszczadzkiej Wytwórni Piwa Ursa Maior i innych wyrobów i produktów regionalnych. Na miejscu znajduje się również galeria sztuki, więc każdy znajdzie coś dla siebie.

Zważywszy na termin festiwalu (długi weekend majowy), czyli multum gości i turystów przebywających w tym czasie w Solinie, Polańczyku i okolicy, a także w całych Bieszczadach, zachęcamy do uczestnictw w wydarzeniu, które w wielu przypadkach zapowiada się na coś naprawdę wyjątkowego. Nie straszna będzie też żadna pogoda, ewentualny deszcz itd... nie będzie żadną przeszkodą. A przy okazji można odwiedzić Bieszczadzkie Drezyny Rowerowe i poznać Bieszczady z innej perspektywy.

Tak więc rezerwujcie powyższy termin, w swoim, długim weekendowo – majowym planie 2i 3 maja, dla tego wydarzenia, bo festiwal zapowiada się na wyjątkowe wydarzenie i co warto odnotować, wstęp na festiwal jest WOLNY !!!

Poniżej publikujemy szczegółowy program festiwalu.

"Dzikie jest piękne" - I Bieszczadzki Festiwal Fotografii i Filmu Przyrodniczego Ursa Maior


2 maja, wtorek:
11:00 – uroczyste rozpoczęcie festiwalu
11:30 – 12:15 – Agnieszka i Włodzimierz Bilińscy
12:45 – 13:30 – Bartosz Dubiel
przerwa obiadowa
15:00 – 15:45 – Zenon Wojtas
16:15 – 17:00 – Katarzyna Gubrynowicz
17:30 – 18:00 – Turnicki – Paweł Średziński i Adam Ławnik
18:30 – 20:00 – Erik Balazs
ok. 21:00 – Orkiestra św. Mikołaja – koncert

3 maja, środa:
11:30 – rozpoczęcie festiwalu – dzień II
12:00 – 13:00 Damian Nowak
przerwa obiadowa
15:00 – 15:45 Joanna Antosik
16:15 – 17:00 Adam Wajrak
17:30 – 18:00 Włodzimierz Stachoń
ok. 19:00 – Antoni Pilch – koncert

Organizatorem festiwalu jest Bieszczadzka Wytwórnia Piwa Ursa Maior, która swoimi działaniami wspiera - Solina, Bieszczady, jak i cały region.

Więcej informacji można uzyskać od organizatora - Andrzeja Czecha, andrzej@ursamaior.pl, tel. 694 025 875

Komentarze do newsa:   dodaj swój komentarz

Wołkowyja noclegi
Polańczyk hotel
Drozdowka nad Solina
Domki nad Soliną
komlowe Siolo
Kapio domki k/Soliny
Rabe noclegi
Czernyszowka noclegi
Statek Tramp Polańczyk
Czadzie Sioło
Solina Hotel
Domki Bukowiec
Nowy Dwor nad Solina
Domki Zawoz
Chatka Wariatka Solina
Bystre Bieszczady
Domki Zawóz
Noclegi Nad Solina
Zielony Ruczaj
Panorama Solina
Raj Helmuta
U Adama Solina
Domki Solina
Solina | Wiadomości | Miejscowości | Atrakcje | Noclegi | Mapa Soliny | Polityka Prywatności | Kontakt

Serwis SOLINA info.pl używa pliki cookies. Korzystając ze strony Solina.info.pl wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami twojej przeglądarki.