solina-top
SOLINA - Bieszczadzkie Morze w portalu solina.info.pl - noclegi, domki, hotele, baza noclegowa

Solina - wydarzenia i aktualności w portalu solina.info.pl

Solina: Fotowarszaty.com – warsztaty z fotoreportażem na Ukrainie
2017-04-17wydrukuj news

Projekt Fotowarsztaty.com – czyli znany i ceniony z twórczych warsztatów i spotkań z fotografia w plenerze, i nie tylko ponownie zaprasza na spotkanie z magiczną, twórczą fotografią. Tym razem jednak Fotowarsztaty pominą Solinę, choć nie do końca i zapraszają wszystkich miłośników fotografii na plener fotoreportażu na Ukrainie !!! Plener z fotografia odbędzie się w ostatni weekend maja, w terminie 26 – 28 maja 2017r. (piątek – niedziela)

W ostatni weekend maja Fotowarsztaty wspólnie z Tokina zabiorą nas  w podroż do przeszłości, ukraińskimi pociągami, po lokalnych stacjach, dworcach i miejscowościach.  W tym czasie każdy  z uczestników warsztatów będzie miał szansę dokumentować życie właśnie na dworcach, pociągach i miejscowościach na trasie warsztatów. W czasie warsztatów jak to miało miejsce przy innych tego typu organizowanych spotkaniach, będzie można wypożyczyć obiektywy marki Tokina, oczywiście bezpłatnie :-)

Trasa, którą będą mogli pojechać wszyscy uczestnicy warsztatów (m.in. Sianki – Wołosianka), jest uznawana za "najpiękniejszą linią kolejową północnych Karpat".  Na trasie pociąg na odcinku 18 kilometrów ma aż 6 tuneli i 27 wiaduktów, ciągle podziwiamy wijące się serpentyny (!!!) torów, pokonujące 370 m różnicy poziomów. Sobota została zaplanowana w całości na plener fotograficzny po Ukrainie, a jako przewodnik uczestnikom towarzyszyć będzie pierwszy wokalista, założyciel i pomysłodawca kultowego punkrockowego zespołu KSU  Bogdan Augustyn , z wykształcenia i zamiłowania historyk.

Koncepcja programu zajęć z aparatem fotograficznym w rozmowie z naszą redakcją w kilku zdaniach opisuję Paweł Brzozowski, prowadzący projekt warsztatów fotograficznych „Fotowarsztaty.com”, po różnych ciekawych i nietuzinkowych miejscach Polski i Ukrainy już od ponad 7 lat:

"Kolejowy tour rozpocznie się w Starym Samborze, kresowym miasteczku skąd kursującą kilka razy dziennie, słynną "elektriczką" podjeżdżamy do Sianek, na przełęcz Użocką, jadąc na końcowym odcinku wzdłuż granicy polsko-ukraińskiej i obserwując widoki na polską część Bieszczadów, szukając widokowych kadrów za oknami pociągu oraz integrując się z miejscowymi pasażerami pociągu. Po przejechaniu około 80% trasy, w Siankach przesiadamy się do "elektriczki" jadącej na Zakarpacie, do Użgorodu i zjeżdżamy do wioski Wołosianka, gdzie czeka na nas bus oraz podróż powrotna do Starego Sambora, gdzie zatrzymamy się na posiłek" - mówi Paweł Brzozowski

Sobotni dzień plenerowy z Fotowarsztatami.com  zakończy dla wszystkich zainteresowanych uczestników ognisko wraz z prawdziwą ruską banią.

Ostatniego dnia, by bieszczadzkiej tradycji z Fotowarsztatami.com stało się zadość, nastąpi powrót w Bieszczady, a dokładnie nad Solinę, do kultowego już miejsca jakim stały się Bieszczadzkie Drezyny Rowerowe w Uhercach Mineralnych. W niedzielę 28 maja każdy uczestnik pleneru z Fotowasztatami będzie mógł skorzystać z podróży Bieszczadzkimi Drezynami Rowerowymi, po nieczynnej od wielu lat linii kolejowej nr 108, która prowadzi z Zagórza do Krościenka. Plenery na trasie obsługiwanej przez Bieszczadzkie Drezyny są  wielu przypadkach wyjątkowe: liczne miejsca widokowe, tunel, krajobrazy przyrody, a także opuszczone i niedziałające przystanki i stacje kolejowe. Powinny być ciekawym uzupełnieniem wschodniego fragmentu Bieszczad.

Plener fotograficzny na który serdecznie zapraszamy w imieniu własnym jak również organizatorów Fotowarsztaty.com odbędzie się w ostani weekend maja, tj. w terminie 26-28 maja 2017r. Organizator zapewnia w ramach swojej oferty: uczestnictwo w zajęciach fotograficznych i pomoc, noclegi z wyżywieniem, transport busem na Ukrainę, a na koniec przejazd Bieszczadzkimi Drezynami Rowerowymi, o których donosiliśmy kilka wersów wyżej ;-)

Po więcej informacji na temat Fotowarsztatów pociągiem po Ukrainie zapraszamy na stronę www organizatora http://fotowarsztaty.com/tematy-miejsca-zajec/pociagiem-po-ukrainie-warsztaty-fotoreportazu
Rezerwacje oraz wszelkie pytania można zgłaszać pod adresem info@fotowarsztaty.com.
Komentarze do newsa:   dodaj swój komentarz

Wołkowyja noclegi
Polańczyk hotel
Drozdowka nad Solina
Domki nad Soliną
komlowe Siolo
Kapio domki k/Soliny
Rabe noclegi
Statek Tramp Polańczyk
Czadzie Sioło
Domki Bukowiec
Nowy Dwor nad Solina
Domki Zawoz
Domki Zawóz
Noclegi Nad Solina
Zielony Ruczaj
Panorama Solina
Raj Helmuta
Domki Solina
Solina | Wiadomości | Miejscowości | Atrakcje | Noclegi | Mapa Soliny | Kontakt

Serwis SOLINA info.pl używa pliki cookies. Korzystając ze strony Solina.info.pl wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami twojej przeglądarki.