solina-top
SOLINA - Bieszczadzkie Morze w portalu solina.info.pl - noclegi, domki, hotele, baza noclegowa

Solina - wydarzenia i aktualności w portalu solina.info.pl

Solina: Fotowarszaty.com – warsztaty z fotoreportażem na Ukrainie
2017-04-17wydrukuj news

Projekt Fotowarsztaty.com – czyli znany i ceniony z twórczych warsztatów i spotkań z fotografia w plenerze, i nie tylko ponownie zaprasza na spotkanie z magiczną, twórczą fotografią. Tym razem jednak Fotowarsztaty pominą Solinę, choć nie do końca i zapraszają wszystkich miłośników fotografii na plener fotoreportażu na Ukrainie !!! Plener z fotografia odbędzie się w ostatni weekend maja, w terminie 26 – 28 maja 2017r. (piątek – niedziela)

W ostatni weekend maja Fotowarsztaty wspólnie z Tokina zabiorą nas  w podroż do przeszłości, ukraińskimi pociągami, po lokalnych stacjach, dworcach i miejscowościach.  W tym czasie każdy  z uczestników warsztatów będzie miał szansę dokumentować życie właśnie na dworcach, pociągach i miejscowościach na trasie warsztatów. W czasie warsztatów jak to miało miejsce przy innych tego typu organizowanych spotkaniach, będzie można wypożyczyć obiektywy marki Tokina, oczywiście bezpłatnie :-)

Trasa, którą będą mogli pojechać wszyscy uczestnicy warsztatów (m.in. Sianki – Wołosianka), jest uznawana za "najpiękniejszą linią kolejową północnych Karpat".  Na trasie pociąg na odcinku 18 kilometrów ma aż 6 tuneli i 27 wiaduktów, ciągle podziwiamy wijące się serpentyny (!!!) torów, pokonujące 370 m różnicy poziomów. Sobota została zaplanowana w całości na plener fotograficzny po Ukrainie, a jako przewodnik uczestnikom towarzyszyć będzie pierwszy wokalista, założyciel i pomysłodawca kultowego punkrockowego zespołu KSU  Bogdan Augustyn , z wykształcenia i zamiłowania historyk.

Koncepcja programu zajęć z aparatem fotograficznym w rozmowie z naszą redakcją w kilku zdaniach opisuję Paweł Brzozowski, prowadzący projekt warsztatów fotograficznych „Fotowarsztaty.com”, po różnych ciekawych i nietuzinkowych miejscach Polski i Ukrainy już od ponad 7 lat:

"Kolejowy tour rozpocznie się w Starym Samborze, kresowym miasteczku skąd kursującą kilka razy dziennie, słynną "elektriczką" podjeżdżamy do Sianek, na przełęcz Użocką, jadąc na końcowym odcinku wzdłuż granicy polsko-ukraińskiej i obserwując widoki na polską część Bieszczadów, szukając widokowych kadrów za oknami pociągu oraz integrując się z miejscowymi pasażerami pociągu. Po przejechaniu około 80% trasy, w Siankach przesiadamy się do "elektriczki" jadącej na Zakarpacie, do Użgorodu i zjeżdżamy do wioski Wołosianka, gdzie czeka na nas bus oraz podróż powrotna do Starego Sambora, gdzie zatrzymamy się na posiłek" - mówi Paweł Brzozowski

Sobotni dzień plenerowy z Fotowarsztatami.com  zakończy dla wszystkich zainteresowanych uczestników ognisko wraz z prawdziwą ruską banią.

Ostatniego dnia, by bieszczadzkiej tradycji z Fotowarsztatami.com stało się zadość, nastąpi powrót w Bieszczady, a dokładnie nad Solinę, do kultowego już miejsca jakim stały się Bieszczadzkie Drezyny Rowerowe w Uhercach Mineralnych. W niedzielę 28 maja każdy uczestnik pleneru z Fotowasztatami będzie mógł skorzystać z podróży Bieszczadzkimi Drezynami Rowerowymi, po nieczynnej od wielu lat linii kolejowej nr 108, która prowadzi z Zagórza do Krościenka. Plenery na trasie obsługiwanej przez Bieszczadzkie Drezyny są  wielu przypadkach wyjątkowe: liczne miejsca widokowe, tunel, krajobrazy przyrody, a także opuszczone i niedziałające przystanki i stacje kolejowe. Powinny być ciekawym uzupełnieniem wschodniego fragmentu Bieszczad.

Plener fotograficzny na który serdecznie zapraszamy w imieniu własnym jak również organizatorów Fotowarsztaty.com odbędzie się w ostani weekend maja, tj. w terminie 26-28 maja 2017r. Organizator zapewnia w ramach swojej oferty: uczestnictwo w zajęciach fotograficznych i pomoc, noclegi z wyżywieniem, transport busem na Ukrainę, a na koniec przejazd Bieszczadzkimi Drezynami Rowerowymi, o których donosiliśmy kilka wersów wyżej ;-)

Po więcej informacji na temat Fotowarsztatów pociągiem po Ukrainie zapraszamy na stronę www organizatora http://fotowarsztaty.com/tematy-miejsca-zajec/pociagiem-po-ukrainie-warsztaty-fotoreportazu
Rezerwacje oraz wszelkie pytania można zgłaszać pod adresem info@fotowarsztaty.com.
Komentarze do newsa:   dodaj swój komentarz

Wołkowyja noclegi
Polańczyk hotel
Drozdowka nad Solina
Domki nad Soliną
komlowe Siolo
Kapio domki k/Soliny
Rabe noclegi
Czernyszowka noclegi
Statek Tramp Polańczyk
Czadzie Sioło
Solina Hotel
Domki Bukowiec
Nowy Dwor nad Solina
Domki Zawoz
Domki Zawóz
Noclegi Nad Solina
Zielony Ruczaj
Panorama Solina
Raj Helmuta
U Adama Solina
Domki Solina
Solina | Wiadomości | Miejscowości | Atrakcje | Noclegi | Mapa Soliny | Polityka Prywatności | Kontakt

Serwis SOLINA info.pl używa pliki cookies. Korzystając ze strony Solina.info.pl wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami twojej przeglądarki.