solina-top
SOLINA - Bieszczadzkie Morze w portalu solina.info.pl - noclegi, domki, hotele, baza noclegowa

Solina - wydarzenia i aktualności w portalu solina.info.pl

Solina: Fotowarsztaty z najpiękniejszą linią kolejową Karpat
2017-05-03wydrukuj news

Nie tak znowu daleko od Soliny, trochę bliżej niż za siedmioma góra i rzekami, znajduje się prawdopodobnie najpiękniejsza linia kolejowa północnych Karpat, a niektórzy uważają, że nie tylko północnych Karpat, ale i ogólnie całych Karpat. Bieszczady jako góry zaliczamy do Karpat, więc warto napisać o tym miejscu trochę więcej  !!!

Przejazd linią kolejową na trasie Sianki – Wołosianka został nazwany przez klasyka gatunku prawdopodobnie "najpiękniejszą linią kolejową północnych Karpat". Dlaczego najpiękniejszą linią kolejową Karpat i wyjątkową ?? A dlatego, że pociąg kursujący na odcinku 18 kilometrów z Sianek do Wołosianki mija na swojej drodze aż 6 tuneli, oraz 27 wiaduktów (jakże wyjątkowych), a na dokładkę ciągle towarzyszą nam w podroży do przeszłości serpentyny torów, pokonujące 370 m. przewyższenia, różnicy poziomów. To jest jeden z aspektów, który wpływa na wyjątkowości tej trasy kolejowej.

Dlaczego o tym wszystkim donosimy ?? Spieszymy, a no dlatego własnie, że wkrótce w ostatni weekend maja (26 – 28 maja) Warsztaty Fotograficzne Fotowarszaty.com organizują wyjątkowy plener fotograficzny, dla wszystkich miłośników twórczej fotografii, i nie tylko fotografii, na dokładnie tej trasie linii kolejowej: Sianki – Wołosinaka, o której wspomnieliśmy kilka zdań wcześniej.

Przechodząc do szczegółów pleneru fotograficznego, organizowanego przez Fotowarszaty.com kolejowy tour – podróż z najpiękniejszą linia kolejową Karpat rozpocznie się w Starym Samborze. Jest to kresowe miasteczko na Ukrainie, skąd kilka razy dziennie kursuje słynna „elektriczka”. Trasą kolejową docieramy do Sianek, na przełęcz Użocką, końcowy odcinek naszej podróży biegnie wzdłuż granicy polsko – ukraińskiej. Ten fragment podroży oferuje niezapomniane widoki na polski fragment Bieszczadów. Za to kolejny etap podroży z Sianek i zjazd do Wołosianki jest, jakby esencja wszystkiego co najpiękniejsze i zrozumieniem dlaczego ta trasa uznana została za właśnie najpiękniejszą linię kolejową Karpat północnych !!! W podróży do Wołosianki towarzyszą nam tunele, wiadukty i serpentyny, które czynią tą trasę wyjątkową.

A jeśli wszystkim miłośnikom fotowarszatów pleneru będzie mało kolejowych wrażeń, to w niedzielę 28 maja będzie na deser mógł skorzystać z wypożyczalni Bieszczadzkich Drezyn Rowerowych i odbyć podróż na trasie nieczynnej linii kolejowej 108 z Zagórza do Krościenka. Tym razem drezynami, napędzając je siła własnych mięśni, dla odmiany dnia wcześniejszego ;-).

Reasumując zapraszamy na warsztaty fotoreportażu z Fotowarszaty.com i zobaczenie na żywo najpiękniejszej linii kolejowej Karpat północnych, pociągiem po Ukrainie ;-). Termin warsztatów: 26 – 28 maja 2017r. Jak nam powiedział organizator, w trakcie warsztatów będzie można wypożyczyć i przetestować bezpłatnie obiektywy firmy Tokina, filtry Hoya, oraz statywy Triopo.

Noclegi i baza pobytowa dla uczestników i atrakcje wieczorne zaplanowane została w magicznym, kultowym bieszczadzkim miejscu, w starych, poprzenoszonych i niepowtarzalnych chatach, w Zagrodzie Magija w Orelcu, niedaleko Soliny.

Więcej informacji:
http://fotowarsztaty.com
http://fotowarsztaty.com/tematy-miejsca-zajec/pociagiem-po-ukrainie-warsztaty-fotoreportazu
Rezerwacje oraz wszelkie pytania można zgłaszać pod adresem info@fotowarsztaty.com.Komentarze do newsa:   dodaj swój komentarz

Wołkowyja noclegi
Polańczyk hotel
Drozdowka nad Solina
Domki nad Soliną
komlowe Siolo
Kapio domki k/Soliny
Rabe noclegi
Czernyszowka noclegi
Statek Tramp Polańczyk
Czadzie Sioło
Solina Hotel
Domki Bukowiec
Nowy Dwor nad Solina
Domki Zawoz
Chatka Wariatka Solina
Bystre Bieszczady
Domki Zawóz
Noclegi Nad Solina
Zielony Ruczaj
Panorama Solina
Raj Helmuta
U Adama Solina
Domki Solina
Solina | Wiadomości | Miejscowości | Atrakcje | Noclegi | Mapa Soliny | Polityka Prywatności | Kontakt

Serwis SOLINA info.pl używa pliki cookies. Korzystając ze strony Solina.info.pl wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami twojej przeglądarki.