solina-top
SOLINA - Bieszczadzkie Morze w portalu solina.info.pl - noclegi, domki, hotele, baza noclegowa

Solina - wydarzenia i aktualności w portalu solina.info.pl

Bieszczadzkie Drezyny Rowerowe laureatem
2017-06-11wydrukuj news

Śpieszymy donieść, że Bieszczadzkie Drezyny Rowerowe znalazły się wśród laureatów XVII Edycji Ogólnopolskiego Konkursu "Sposób na sukces", który odbywa się pod patronatem prezydenta RP – Andrzeja Dudy. Głównym celem konkursu jest wyróżnieniem i docenienie najlepszych działań w dziedzinach gospodarczych, społecznych i przedsiębiorczych przyczyniających się i wpływających na rozwój głównie obszarów wiejskich.

Bieszczadzkie Drezyny Rowerowe zostały uznane drugim najlepszym pomysłem w kategorii indywidualnej w skali kraju. Wręczenie nagród odbędzie się 4 lipca 2017 r. w Pałacu Belweder w Warszawie. Ogromnie dziękujemy za wsparcie pani Iwonie Woch z Lokalnej Grupy Działania "Zielone Bieszczady" oraz naszym niezawodnym samorządowcom z Gminy Olszanica - panom Krzysztofowi Zapale i Robertowi Petce. A przede wszystkim dziękujemy wszystkim pasażerom, którzy nas odwiedzają – opowiada Janusz Demkowicz, pomysłodawca i twórca wypożyczalni drezyn rowerowych w Uhercach nieopodal Soliny.

Bieszczadzkie Drezyny Rowerowe przewożą turystów już trzeci sezon, od 2015r. i miejmy nadzieje, że wiele takich jeszcze przed nimi. Każdy z 3 dotychczasowych sezonów był rekordowy i lepszy od poprzedniego, okazywał się nie tylko medialnym i turystycznym sukcesem. W pierwszym roku działalności (2015) Bieszczadzkie Drezyny Rowerowe zostały wyróżnione certyfikatem Najlepszego Produktu Turystycznego roku 2015. W ubiegłym roku z turystycznej atrakcji, jakim jest przejazd Bieszczadzkimi Drezynami po nieistniejącej linii 108, skorzystało prawie 70 tyś. turystów. Obecny sezon zapowiada się jeszcze lepiej niż poprzedni, więc czekamy na kolejny rekord !!!

Głowna siedziba Bieszczadzkich Drezyn mieści się w Uhercach Mineralnych, a stacja wygląda jak prawdziwy powrót do przeszłości. Pomalowane ściany w klimatach lat przedwojennych dodają unikatowego uroku temu miejscu. I w naszym przekonaniu czynią to miejsce wyjątkowym. Na stacji znajduje się pan zawiadowca, która zarządza odjazdem drezyn, a bilety wyprodukowanej są na tekturze, dokładnie na takiej samej jak dawniej temu to miało miejsce :-).

Bieszczadzkie Drezyny są znakomitym przykładem jak można ożywić, martwe nieistniejącą i niezagospodarowaną linię kolejową i dodać im nowe, kolejne życie. A także szansą dla samych Uherzec Mineralnych, którą dzięki drezynom zaczęło odwiedzać wielokrotnie więcej turystów, niż to miało miejsce w latach wczesniejszych.

Bieszczadzkie Drezyny Rowerowe kursują w dwóch kierunkach, do Ustrzyk Dolnych i Krościenka lub w przeciwną, w stronę - miejscowości Zagórz. Przejazdy odbywają się po trasie nieistniejącej linii kolejowej 108, która nie bójmy się wielkich słów, ale jest jedną z najpiękniejszych.
Komentarze do newsa:   dodaj swój komentarz

Wołkowyja noclegi
Polańczyk hotel
Drozdowka nad Solina
Domki nad Soliną
komlowe Siolo
Kapio domki k/Soliny
Rabe noclegi
Czernyszowka noclegi
Statek Tramp Polańczyk
Czadzie Sioło
Solina Hotel
Domki Bukowiec
Nowy Dwor nad Solina
Domki Zawoz
Chatka Wariatka Solina
Bystre Bieszczady
Domki Zawóz
Noclegi Nad Solina
Zielony Ruczaj
Panorama Solina
Raj Helmuta
U Adama Solina
Domki Solina
Solina | Wiadomości | Miejscowości | Atrakcje | Noclegi | Mapa Soliny | Polityka Prywatności | Kontakt

Serwis SOLINA info.pl używa pliki cookies. Korzystając ze strony Solina.info.pl wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami twojej przeglądarki.