solina-top
SOLINA - Bieszczadzkie Morze w portalu solina.info.pl - noclegi, domki, hotele, baza noclegowa

Solina - wydarzenia i aktualności w portalu solina.info.pl

XII Bieszczadzkie Spotkania Bluesowe Bies Czad Blues Przysłup - Solina
2017-07-07wydrukuj news

Wakacje to okres wielu wydarzeń muzycznych, kulturalnych i koncertów, które odbywają się w Bieszczadach, jak również nad Soliną. Dlatego spieszymy przypomnieć, o zbliżającej się wkrótce XII edycji bieszczadzkich spotkań muzycznych Bies Czad Blues. Festiwal odbędzie się w dniach 3-5 sierpnia 2017 roku.

Solina, czy też inne miejscowości nad Jeziorem Solińskim nie są tak daleko oddalone od Przysłupia, jak również całych Bieszczad Wysokich, to miejmy nadzieję, że na XII Bieszczadzkich Spotkaniach Muzycznych nie zabraknie i Państwa, przebywających w tym czasie w okolicach Soliny i Polańczyka. Warto nadmienić, że Bies Czad Blues, to przede wszystkim ludzie i widzowie, którzy tworzą to wydarzenie kulturalne. Bez nich wszystkich taki festiwal byłby nijaki...

W założeniu pomysłodawców i organizatorów, w pierwszej wersji miał to być festiwal o postaci kameralnych koncertów, jednak w każdym następnym roku i przy każdej kolejnej edycji przybierał coraz większe formy i rozmiary, poszerzył się krąg zaprzyjaźnionych z Bieszczadami muzyków reprezentujących czołówkę bluesowych artystów z całej Polski.

Z roku na rok i z edycji na edycję przyciąga coraz większe rzesze turystów i miłośników dobrej muzyki. Ze spotkań tych powstał projekt pełen pasji i radości ze wspólnego grania, który na stałe wszedł do czołówki bieszczadzkich wydarzeń. Niektórzy oceniają festiwal, jako taki bluesowy festyn. No i dobrze! O taki klimat jak nam donoszą organizatorzy, im chodzi. Ma być to festiwal bogaty artystycznie, ale też i na luzie, z pewną dozą przymrużenia oka, co nie zmienia, że jest organizowany profesjonalnie. I co ważne festiwal promuję polskie zespoły muzyczne i polską muzykę.

Organizator XII Bieszczadzkich Spotkań Muzycznych zapewni i w tym roku muzyczną ucztę i bieszczadzkie widoki. „Wieczorem blues, rano połoniny”. Tak jak organizatorzy założyli sobie motto,  taki też oferują klimat. Atmosfera na spotkaniach muzycznych sprzyja do powstawania i nawiązywania nowych i najlepszych przyjaźni, a także jest płaszczyzną do powstawania ważnych klimatów muzycznych.

W tym roku organizatorzy zaplanowali, aż dwa koncerty plenerowe na terenie Siedliska Brzeziniak, a już od czwartku każdej nocy  jam session do rana. Zagra łącznie 7 zespołów z różnych stron Polski. Dodatkowo warsztaty gitarowe, bębniarskie, „Muzyka z Recyklingu” - warsztaty dla dzieci oraz prezentację instrumentów pasterskich Karpat Wschodnich. Tak jak i w latach wcześniejszych tak i w przypadku nadchodzącej edycji wydarzenie muzyczne poprowadzi Andrzej Jerzyk - osobowość bluesowa, redaktor audycji Okolice Bluesa.

Poniżej publikujemy szczegółowy program festiwalu, przesłany przez organizatora.

BIES CZAD BLUES 2017 - PROGRAM:

3.08 - czwartek
19:00 - prezentacje instrumentów pasterskich Karpat Wschodnich /Józef Sowa/ - /scena w karczmie/
21:00 - jam session - /scena w karczmie/

4.08 - piątek
16:00 - warsztaty gitarowe /Arek Zawiliński/ - /wiata za karczmą/

19:00 - Manfredi & Johnson
20:00 - Bluesfera
21:00 - Chango feat. Budyń - /plener/
- jam session /scena w karczmie/

5.08 - sobota
12:00 - warsztaty dla dzieci "Muzyka z recyklingu" /Kamila Szymańska/
16:00 - warsztaty bębniarskie /Ernest Drelich/ /wiata za karczmą/

19:00 - Hot Tamales Trio
20:00 - Bieszczadzka Grupa Bluesowa
21:00 - Makar & Children of the Corn - /plener/

23:00 - Kaniewska & Reczyńska - jam session - /scena w karczmie/

Prowadzenie: Andrzej Jerzyk /Okolice Bluesa/

Bilety: czwartek 0 zł ; piątek 20 zł ; sobota 20 zł ; warsztaty 0 zł.

Wszystkie szczegóły na stronie Bies Czad Blues: http://biesczadblues.pl/

No koniec śpieszymy przypomnieć, że program festiwalu może ulec zmianie, za które to zmiany nie możemy brać odpowiedzialności. Więc najlepszych źródłem jest zasięgnąć bezpośredniej informacji od organizatora. Link podany jedno zdanie wcześniej ;-).Komentarze do newsa:   dodaj swój komentarz

Wołkowyja noclegi
Polańczyk hotel
Drozdowka nad Solina
Domki nad Soliną
komlowe Siolo
Kapio domki k/Soliny
Rabe noclegi
Czernyszowka noclegi
Statek Tramp Polańczyk
Czadzie Sioło
Domki Bukowiec
Nowy Dwor nad Solina
Domki Zawoz
Chatka Wariatka Solina
Domki Zawóz
Noclegi Nad Solina
Zielony Ruczaj
Panorama Solina
Raj Helmuta
Domki Solina
Solina | Wiadomości | Miejscowości | Atrakcje | Noclegi | Mapa Soliny | Polityka Prywatności | Kontakt

Serwis SOLINA info.pl używa pliki cookies. Korzystając ze strony Solina.info.pl wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami twojej przeglądarki.