solina-top
SOLINA - Bieszczadzkie Morze w portalu solina.info.pl - noclegi, domki, hotele, baza noclegowa

Solina - wydarzenia i aktualności w portalu solina.info.pl

Baligród i okolice, nowa mapa Wydawnictwa Ruthenus - Solina
2017-07-23wydrukuj news

Niedawno ukazała się nowa mapa Baligród i okolice w skali 1 – 25.000. Mapa została wydana nakładem Wydawnictwa Ruthenus z Krosna. Jest to kolejna publikacja firmy Ruthenus, który jest znany z wydawania nie tylko map, ale również albumów, książek i przewodników promujących region bieszczadzki, jak również Solina i Baligród.

Co możemy napisać o samej publikacji mapy Baligród i okolice, która trafiła do naszej redakcji ? Wydana mapa Baligród i okolice jest w skali 1 – 25.000. Opracowana została, tak jak większość Ruthenusowych map, przez znanego geografa – dr. Wojciecha Krukaka z Krośnieńskiego PWSZetu.

"Wydana mapa jest jak na tego typu wydawnictwa mapą inną niż dotychczas wydawane pozycję, bo jest mapą o charakterze nazewniczo – turystyczną. 10 lat wcześniej, ukazało się pierwsze wydanie powyższej mapa, które zostało wydane przy współpracy z Gminą Baligród. Miało bardzo mały nakład i z rynku zniknęło błyskawicznie. Na rynek wydawniczy, do sprzedaży trafiło niewiele egzemplarzy tej doskonałej mapy" – mówi Rafał Barski z Wydawnictwa Ruthenus.

Co nam się rzuciło na temat samej mapy !!!! Pierwsze wrażenie robi bogactwo informacji i specyficzne nazewnictwo dla tego wydawcy. Powinna zainteresować grzybiarzy, rowerzystów, miłośników wędrówek górskich nie tylko z okolicy Baligrodu, ale także z sąsiednich gmin Solina, oraz Cisna ;-).

Ta mapa swoim zasięgiem obejmuję Gminę Baligród, a także sąsiadujące z nią gminy. Północny fragment gminy Cisna, południowy gminy Lesko, oraz zachodni obszar Gminy Solina i wschodni Gminy Komańcza. Dokładnie rzecz donosząc, zasięg mapy obejmuję: na południu - Krąglica (943 m), Habkowce, Cisna, Dołżyca, na wschodzie: Łopienka, Korbania (894 m); Górzanka, Berezka, na północy: Średnia Wieś, Hoczew, na zachodzie: Średnie Wielkie, Kalnica, Sukowate, Chryszczata (998 m), Jeziorka Duszatyńskie, Maguryczne (Baba 850 m).

Co ważne, na rewersie mapy znajdziemy podstawowe informacje turystyczne, oraz co ciekawe  i ważne dla turystów, oraz gości odwiedzających Gminę Baligród: aktualna bazę noclegową Gminy Baligród. Mapa zawiera aktualne szlaki i ścieżki turystyczne, rezerwaty przyrody, obiekty noclegowe itp.

Mapę Baligród i okolice - można nabyć na stronie Wydawnictwa Ruthenus - ruthenus.pl, jak również na jednym z serwisów aukcyjnych pod adresem http://allegro.pl/mapa-baligrod-bieszczady-1-25-000-rewelacja-i6890938453.html, a zapewne wkrótce, w wielu innych sklepach i księgarniach z mapami.Komentarze do newsa:   dodaj swój komentarz

Wołkowyja noclegi
Polańczyk hotel
Drozdowka nad Solina
Domki nad Soliną
komlowe Siolo
Kapio domki k/Soliny
Rabe noclegi
Czernyszowka noclegi
Statek Tramp Polańczyk
Czadzie Sioło
Domki Bukowiec
Nowy Dwor nad Solina
Domki Zawoz
Chatka Wariatka Solina
Domki Zawóz
Noclegi Nad Solina
Zielony Ruczaj
Panorama Solina
Raj Helmuta
Domki Solina
Solina | Wiadomości | Miejscowości | Atrakcje | Noclegi | Mapa Soliny | Polityka Prywatności | Kontakt

Serwis SOLINA info.pl używa pliki cookies. Korzystając ze strony Solina.info.pl wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami twojej przeglądarki.