solina-top
SOLINA - Bieszczadzkie Morze w portalu solina.info.pl - noclegi, domki, hotele, baza noclegowa

Solina - wydarzenia i aktualności w portalu solina.info.pl

Ranking TOP 10 Bieszczady Travelist – Solina
2017-09-11wydrukuj news

W sieci można znaleźć niejeden ciekawy ranking związany, mniej lub bardziej pośrednio z Soliną. Ostatnio w portalu Travelist znaleźliśmy ranking TOP 10 - dziesięciu magicznych miejsce w Bieszczadach, które redaktorzy portalu Travelist polecają na jesień.

Pewnie niejeden z nas słyszał kultowe powiedzenie, że „A może by tak wszystko rzucić i pojechać w Bieszczady”. A jesienią szczególnie warto ten pomysł zrealizować, zważywszy że jest to najpiękniejsza pora roku również nad Soliną. Solina w tym okresie staje się szczególnie atrakcyjna cenowa, a cisza powakacyjna w niejednych obiektach noclegowych jest dodatkowym argumentem, za wyborem jesiennego terminu na wypoczynek.

Na łamach portalu Travelis, redaktorzy zachęcają do odwiedzenia niektórych, kultowych miejsc w Magicznych Bieszczadach, a że te miejsca bezpośrednio sąsiadujących z Solina i najbliższą okolicą, to jest nam tym bardziej miło. Co więc warto odwiedzić jesienią w Bieszczadach !!!

Jezioro Solińskie jak również sama Zapora Solińska jest atrakcją, które przyciąga mnóstwo turystów, o każdej porze roku. Tym bardziej, że jest to największy sztuczny zbiornik wodny w Polsce. Takie barwy nad Solina oferuje tylko jedna pora roku, to właśnie jesień.

Bieszczadzkie Drezyny Rowerowe zlokalizowane są w miejscowości Uherce Mineralne, w niedalekiej odległości od jeziora Solińskiego. Podobnie jak to miało miejsce w latach ubiegłych, tak również jak w 2017 biją kolejne rekordy popularności. A przejazd drezynami, napędzanymi siłą własnych mięśni, po torach kolejowych linii 108, w jesiennej szacie w wielu z nas pozostawi niezapomniane wrażenie. Od razu dopowiadamy, że w żadnej drezynie nie ma ukrytego silniczka, więc w pedałowaniu nikt nam nie pomoże. Możemy liczyć tylko na siebie, ale podróż drezynami po jesiennych Bieszczadach jest sama przyjemnością ;-). Bieszczady można poznawać wędrując pieszo, zwiedzać na rowerze, więc dlaczego nie na drezynach !!!

Niedaleko wypożyczalni drezyn, w tej samem miejscowości znajduje się regionalny i typowo bieszczadzki Browar Ursa Maior. Jest to doskonałe miejsce na odkwaszenie organizmu, po wyczerpującej wycieczce bieszczadzkimi drezynami. A Ursa Maior oferuję znakomite produkty, które nam w tym pomogą, szczególnie, że są niepasteryzowane. Na miejscu można również zwiedzić lokalny browar, co warto podkreślić, który jest prowadzony przez lokalnych pasjonatów.

Co jeszcze zostało wymienione w rankingu Magicznych Bieszczad, przez portal Travelist ? Tak znane miejsca i popularne jak: Bieszczadzkie połoniny jesienią, najwyższy szczyt Bieszczad – Tarnica, Park Gwiezdnego Nieba. Oczywiście także kultowa Chatka Puchatka na Połoninie Wetlińskiej, oraz przejazd Bieszczadzka Kolejka Leśną. Szczególnie może być to ostanie ciekawe, w porównaniu z Bieszczadzkimi Drezynami Rowerowymi.

A od nas piszących te słowa dodamy, że warto w drodze powrotnej odwiedzić Sanok, by zwiedzić to piękne miasto. Koniecznie zachęcamy od odwiedzenia Muzeum Zdzisława Beksińskiego, w którym będziemy mogli zobaczyć wiele prac mistrza i Skansen w Sanoku.

Zapraszamy nad Solinę jesienią, bo dopiero wtedy można docenić jakie to jest piękne miejsce.
Komentarze do newsa:   dodaj swój komentarz

Wołkowyja noclegi
Polańczyk hotel
Drozdowka nad Solina
Domki nad Soliną
komlowe Siolo
Kapio domki k/Soliny
Rabe noclegi
Czernyszowka noclegi
Statek Tramp Polańczyk
Czadzie Sioło
Domki Bukowiec
Nowy Dwor nad Solina
Domki Zawoz
Domki Zawóz
Noclegi Nad Solina
Zielony Ruczaj
Panorama Solina
Raj Helmuta
U Adama Solina
Domki Solina
Solina | Wiadomości | Miejscowości | Atrakcje | Noclegi | Mapa Soliny | Kontakt

Serwis SOLINA info.pl używa pliki cookies. Korzystając ze strony Solina.info.pl wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami twojej przeglądarki.