solina-top
SOLINA - Bieszczadzkie Morze w portalu solina.info.pl - noclegi, domki, hotele, baza noclegowa

Solina - wydarzenia i aktualności w portalu solina.info.pl

Ranking TOP 10 Bieszczady Travelist – Solina
2017-09-11wydrukuj news

W sieci można znaleźć niejeden ciekawy ranking związany, mniej lub bardziej pośrednio z Soliną. Ostatnio w portalu Travelist znaleźliśmy ranking TOP 10 - dziesięciu magicznych miejsce w Bieszczadach, które redaktorzy portalu Travelist polecają na jesień.

Pewnie niejeden z nas słyszał kultowe powiedzenie, że „A może by tak wszystko rzucić i pojechać w Bieszczady”. A jesienią szczególnie warto ten pomysł zrealizować, zważywszy że jest to najpiękniejsza pora roku również nad Soliną. Solina w tym okresie staje się szczególnie atrakcyjna cenowa, a cisza powakacyjna w niejednych obiektach noclegowych jest dodatkowym argumentem, za wyborem jesiennego terminu na wypoczynek.

Na łamach portalu Travelis, redaktorzy zachęcają do odwiedzenia niektórych, kultowych miejsc w Magicznych Bieszczadach, a że te miejsca bezpośrednio sąsiadujących z Solina i najbliższą okolicą, to jest nam tym bardziej miło. Co więc warto odwiedzić jesienią w Bieszczadach !!!

Jezioro Solińskie jak również sama Zapora Solińska jest atrakcją, które przyciąga mnóstwo turystów, o każdej porze roku. Tym bardziej, że jest to największy sztuczny zbiornik wodny w Polsce. Takie barwy nad Solina oferuje tylko jedna pora roku, to właśnie jesień.

Bieszczadzkie Drezyny Rowerowe zlokalizowane są w miejscowości Uherce Mineralne, w niedalekiej odległości od jeziora Solińskiego. Podobnie jak to miało miejsce w latach ubiegłych, tak również jak w 2017 biją kolejne rekordy popularności. A przejazd drezynami, napędzanymi siłą własnych mięśni, po torach kolejowych linii 108, w jesiennej szacie w wielu z nas pozostawi niezapomniane wrażenie. Od razu dopowiadamy, że w żadnej drezynie nie ma ukrytego silniczka, więc w pedałowaniu nikt nam nie pomoże. Możemy liczyć tylko na siebie, ale podróż drezynami po jesiennych Bieszczadach jest sama przyjemnością ;-). Bieszczady można poznawać wędrując pieszo, zwiedzać na rowerze, więc dlaczego nie na drezynach !!!

Niedaleko wypożyczalni drezyn, w tej samem miejscowości znajduje się regionalny i typowo bieszczadzki Browar Ursa Maior. Jest to doskonałe miejsce na odkwaszenie organizmu, po wyczerpującej wycieczce bieszczadzkimi drezynami. A Ursa Maior oferuję znakomite produkty, które nam w tym pomogą, szczególnie, że są niepasteryzowane. Na miejscu można również zwiedzić lokalny browar, co warto podkreślić, który jest prowadzony przez lokalnych pasjonatów.

Co jeszcze zostało wymienione w rankingu Magicznych Bieszczad, przez portal Travelist ? Tak znane miejsca i popularne jak: Bieszczadzkie połoniny jesienią, najwyższy szczyt Bieszczad – Tarnica, Park Gwiezdnego Nieba. Oczywiście także kultowa Chatka Puchatka na Połoninie Wetlińskiej, oraz przejazd Bieszczadzka Kolejka Leśną. Szczególnie może być to ostanie ciekawe, w porównaniu z Bieszczadzkimi Drezynami Rowerowymi.

A od nas piszących te słowa dodamy, że warto w drodze powrotnej odwiedzić Sanok, by zwiedzić to piękne miasto. Koniecznie zachęcamy od odwiedzenia Muzeum Zdzisława Beksińskiego, w którym będziemy mogli zobaczyć wiele prac mistrza i Skansen w Sanoku.

Zapraszamy nad Solinę jesienią, bo dopiero wtedy można docenić jakie to jest piękne miejsce.
Komentarze do newsa:   dodaj swój komentarz

Wołkowyja noclegi
Polańczyk hotel
Drozdowka nad Solina
Domki nad Soliną
komlowe Siolo
Kapio domki k/Soliny
Rabe noclegi
Czernyszowka noclegi
Statek Tramp Polańczyk
Czadzie Sioło
Domki Bukowiec
Nowy Dwor nad Solina
Domki Zawoz
Chatka Wariatka Solina
Domki Zawóz
Noclegi Nad Solina
Zielony Ruczaj
Panorama Solina
Raj Helmuta
Domki Solina
Solina | Wiadomości | Miejscowości | Atrakcje | Noclegi | Mapa Soliny | Polityka Prywatności | Kontakt

Serwis SOLINA info.pl używa pliki cookies. Korzystając ze strony Solina.info.pl wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami twojej przeglądarki.