solina-top
SOLINA - Bieszczadzkie Morze w portalu solina.info.pl - noclegi, domki, hotele, baza noclegowa

Solina - wydarzenia i aktualności w portalu solina.info.pl

Bieszczadzkie Drezyny na jesień – Solina
2017-10-09wydrukuj news

Co można jesienią ciekawego zobaczyć, będąc w tym czasie nad Soliną ?? Na jakie atarakcje turystyczne zdecydować się, kiedy dni są coraz mniej słoneczne i upalne, a Solina z każdą chwila jest coraz bardziej pomalowana kolorami jesieni ?? Ano właśnie można doświadczyć bieszczadzkiej złotej jesieni, przemierzając między lasami, pedałując za pomocą jeden z Bieszczadzkich Drezynach Rowerowych.

W obecnym sezonie turystycznym, (dane do września 2017) z tej formy atrakcji przejazdów drezynami rowerowymi w Bieszczadach skorzystało ponad 60 tyś turystów. Jak w rozmowie z redakcją powiedział Nam Janusz Demkowicz – twórca i pomysłodawca wypożyczalni drezyn rowerowych w Bieszczadach, prawdopodobnie zostanie poprawiony ubiegłoroczny rekord, który wyniósł 65 tys.

Wypożyczalnia Bieszczadzkich Drezyn Rowerowych działa od 3 lat, i od początku stała się prawdziwym hitem turystycznym w regionie i nad Soliną również. Drezyny mają swoją główną wypożyczalnie w miejscowości Uherce Mineralne, a także dodatkowo, ze względu na duże zainteresowanie w sezonie funkcjonuje druga pod wypożyczalnia w Ustrzykach Dolnych. Na jednej i drugiej stacji do dyspozycji przekazane zostało łącznie 50 drezyn czteroosobowych.

Przejazdy drezynami odbywają się na martwej, wyłączonej dla ruchu kolejowego linii nr 107, a podróżować będziemy mogli co najmniej do końca października. Ze stacji Uherce Mineralne kursy odbywają się na trasie do Łukawicy, Stefkowej, Jankowiec i Olszanicy. A z Ustrzyk Dolnych można przemierzać torami do Krościenka, przy samej granicy z Ukrainą.

Kursy drezynami po torach kolejowych jest to znakomita forma wykorzystanie nieistniejących linii kolejowych, które były latami martwe. Bieszczadzka Wypożyczalnia Drezyn Rowerowych przyczyniła się do rozwoju turystyki w regionie, a dzięki takim inicjatywom jak w/w wypożyczalnia drezyn liczba turystów odwiedzających Uherce Mineralne i gminę Olszanicę zwiększyła się wielokrotnie. Przykład bieszczadzkich drezyn powinien być zaraźliwy i naśladowany, na przyszłość.
Komentarze do newsa:   dodaj swój komentarz

Wołkowyja noclegi
Polańczyk hotel
Drozdowka nad Solina
Domki nad Soliną
komlowe Siolo
Kapio domki k/Soliny
Rabe noclegi
Czernyszowka noclegi
Statek Tramp Polańczyk
Czadzie Sioło
Domki Bukowiec
Nowy Dwor nad Solina
Domki Zawoz
Chatka Wariatka Solina
Domki Zawóz
Noclegi Nad Solina
Zielony Ruczaj
Panorama Solina
Raj Helmuta
Domki Solina
Zagroda Magija
Solina | Wiadomości | Miejscowości | Atrakcje | Noclegi | Mapa Soliny | Polityka Prywatności | Kontakt

Serwis SOLINA info.pl używa pliki cookies. Korzystając ze strony Solina.info.pl wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami twojej przeglądarki.