solina-top
SOLINA - Bieszczadzkie Morze w portalu solina.info.pl - noclegi, domki, hotele, baza noclegowa

Solina - wydarzenia i aktualności w portalu solina.info.pl

Bieszczadzkie Drezyny na jesień – Solina
2017-10-09wydrukuj news

Co można jesienią ciekawego zobaczyć, będąc w tym czasie nad Soliną ?? Na jakie atarakcje turystyczne zdecydować się, kiedy dni są coraz mniej słoneczne i upalne, a Solina z każdą chwila jest coraz bardziej pomalowana kolorami jesieni ?? Ano właśnie można doświadczyć bieszczadzkiej złotej jesieni, przemierzając między lasami, pedałując za pomocą jeden z Bieszczadzkich Drezynach Rowerowych.

W obecnym sezonie turystycznym, (dane do września 2017) z tej formy atrakcji przejazdów drezynami rowerowymi w Bieszczadach skorzystało ponad 60 tyś turystów. Jak w rozmowie z redakcją powiedział Nam Janusz Demkowicz – twórca i pomysłodawca wypożyczalni drezyn rowerowych w Bieszczadach, prawdopodobnie zostanie poprawiony ubiegłoroczny rekord, który wyniósł 65 tys.

Wypożyczalnia Bieszczadzkich Drezyn Rowerowych działa od 3 lat, i od początku stała się prawdziwym hitem turystycznym w regionie i nad Soliną również. Drezyny mają swoją główną wypożyczalnie w miejscowości Uherce Mineralne, a także dodatkowo, ze względu na duże zainteresowanie w sezonie funkcjonuje druga pod wypożyczalnia w Ustrzykach Dolnych. Na jednej i drugiej stacji do dyspozycji przekazane zostało łącznie 50 drezyn czteroosobowych.

Przejazdy drezynami odbywają się na martwej, wyłączonej dla ruchu kolejowego linii nr 107, a podróżować będziemy mogli co najmniej do końca października. Ze stacji Uherce Mineralne kursy odbywają się na trasie do Łukawicy, Stefkowej, Jankowiec i Olszanicy. A z Ustrzyk Dolnych można przemierzać torami do Krościenka, przy samej granicy z Ukrainą.

Kursy drezynami po torach kolejowych jest to znakomita forma wykorzystanie nieistniejących linii kolejowych, które były latami martwe. Bieszczadzka Wypożyczalnia Drezyn Rowerowych przyczyniła się do rozwoju turystyki w regionie, a dzięki takim inicjatywom jak w/w wypożyczalnia drezyn liczba turystów odwiedzających Uherce Mineralne i gminę Olszanicę zwiększyła się wielokrotnie. Przykład bieszczadzkich drezyn powinien być zaraźliwy i naśladowany, na przyszłość.
Komentarze do newsa:   dodaj swój komentarz

Wołkowyja noclegi
Polańczyk hotel
Drozdowka nad Solina
Domki nad Soliną
komlowe Siolo
Kapio domki k/Soliny
Rabe noclegi
Czernyszowka noclegi
Statek Tramp Polańczyk
Czadzie Sioło
Domki Bukowiec
Nowy Dwor nad Solina
Domki Zawoz
Domki Zawóz
Noclegi Nad Solina
Zielony Ruczaj
Panorama Solina
Raj Helmuta
U Adama Solina
Domki Solina
Solina | Wiadomości | Miejscowości | Atrakcje | Noclegi | Mapa Soliny | Kontakt

Serwis SOLINA info.pl używa pliki cookies. Korzystając ze strony Solina.info.pl wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami twojej przeglądarki.