solina-top
SOLINA - Bieszczadzkie Morze w portalu solina.info.pl - noclegi, domki, hotele, baza noclegowa

Solina - wydarzenia i aktualności w portalu solina.info.pl

Nowe wydanie "Ballady o drzewach" Edwarda Marszałka – Solina
2017-11-07wydrukuj news

Niedawno do naszej redakcji trafiła przesyłka z nową książką, która zaciekawiła nas i postanowiliśmy napisać kilka słów, ponieważ pozycja nawiązuje do regionu Solina.

Tak więc, nakładem krośnieńskiego Wydawnictwa Ruthenus, jesienią ukazała się najnowsza książka Edwarda Marszałka - „Ballady o drzewach”. Nowe wydanie „Ballady o drzewach” powiązane jest z regionem Podkarpacia i zostało wydana pod patronatem i wsparciu Lasów Państwowych.

"Bogato ilustrowana kompilacja wiedzy z zakresu leśnictwa, etnografii i literatury. Treści naukowe przeplatane porywającymi anegdotami. Dr Edward Marszałek przybliża nam świat drzew, które nazywa żywicielami i przyjaciółmi. Wskazuje na silne związki drzew z człowiekiem, ujawniające się m.in. w nadawaniu drzewom imion, wykorzystywaniu ich jako surowca, a nawet jako lekarstwa." - opowiada w rozmowie z redakcją, Rafał Barski z Wydawnictwa Ruthenus

Jest to kolejna pozycja autora, z cyklu Lasy i Góry, opisująca związki ludzi z lasami i drzewami, związana tematycznie z regionem Podkarpacia, oraz Soliny. Książkę można zamówić bezpośrednio w Wydawnictwie Ruthenus (www.ruthenus.pl), a także w licznych księgarniach, nie tylko na terenie Podkarpacia.

________________

Ballady o drzewach
Edward Marszałek
Format 165×235 mm, oprawa twarda, druk wielobarwny,
liczne ilustracje, 264 strony,
Krosno 2017.

Komentarze do newsa:   dodaj swój komentarz

Wołkowyja noclegi
Polańczyk hotel
Drozdowka nad Solina
Domki nad Soliną
komlowe Siolo
Kapio domki k/Soliny
Rabe noclegi
Czernyszowka noclegi
Statek Tramp Polańczyk
Czadzie Sioło
Domki Bukowiec
Nowy Dwor nad Solina
Domki Zawoz
Domki Zawóz
Noclegi Nad Solina
Zielony Ruczaj
Panorama Solina
Raj Helmuta
U Adama Solina
Domki Solina
Solina | Wiadomości | Miejscowości | Atrakcje | Noclegi | Mapa Soliny | Kontakt

Serwis SOLINA info.pl używa pliki cookies. Korzystając ze strony Solina.info.pl wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami twojej przeglądarki.