solina-top
SOLINA - Bieszczadzkie Morze w portalu solina.info.pl - noclegi, domki, hotele, baza noclegowa

Solina - wydarzenia i aktualności w portalu solina.info.pl

Fotowarsztaty Solina: Szlakiem cerkwi z Tokiną w Bieszczadach
2018-01-30wydrukuj news

Fotowarsztaty.com zapraszają na warsztaty fotograficzne, czyli na dobrze znany i ceniony w Bieszczadach  plener fotograficzny w pierwszy weekend marca 2-4 w Bieszczady, nad Solinę. Tym razem tematem warsztatów będzie bieszczadzka architektura drewniana, ze szczególnym uwzględnieniem architektury cerkiewnej.

Na Fotowarsztatach jak zawsze organizator przewidział w programie nie tylko poszerzoną dawkę wiedzy czysto teoretycznej i fotograficznej, jak również bogata informacje na temat historii, architektury i sztuki dotyczącej architektury drewnianej – cerkiewnej.

Główną zaleta pleneru poza argumentami przytoczonymi na wstępie jest możliwość podróży do przeszłości. Odwiedzenia normalnie nieczynnych i zamkniętych niektórych obiektów cerkiewnych od wielu lat (w niektórych przypadkach jest to okres ponad 65 lat). W programie organizator Fotowarsztaty.com przewidział odwiedzenie obiektów w miejscowościach:  Liskowate, Bystre, Michniowiec, Równia.

Bieszczady są prawdziwym bogactwem architektonicznym jeśli chodzi o budownictwo sakralne, a co za tym idzie bardzo różnorodnym. Można powiedzieć, że tylko w tym regionie jest takie zróżnicowane.

Na plenerze gościem będzie Bogdan Augustyn, pseudonim artystyczny „Bohun”, pomysłodawca, założyciel i pierwszy wokalista KSU, z wykształcenia i zamiłowania historyk - w jak zwykle będzie opowiadał o kulturze Karpat i zawiłościach losów ludzi zamieszkujących Bieszczady z przyległościami.

Jak zawsze na czas zajęć organizator zapewni możliwość bezpłatnego wypożyczenia obiektywów marki Tokina.

Lokalizacja zajęć, noclegi i inne atrakcje wieczoru zaplanowane zostały w miejscu Zagroda Magija Twórcze Bieszczady w Orelcu nieopodal Soliny. Zagroda Magija to bardzo dobrze znany obiekt turystyczny zlokalizowany w bliskim sąsiedztwie Jeziora Solińskiego jak i samej miejscowości Solina. Obiekt, który jest główna lokalizacja zajęć składa się z przenoszonych chat, miejscu o niepowtarzalnym klimacie, prowadzonych przez ludzi z artystyczną duszą, współzałożycieli folkowego zespołu Tołhaje, laureatów wielu nagród (m.in. „Folkowy Fonogram Roku”, nominacja do prestiżowej nagrody Fryderyków).

Dokładny adres lokalizacji zajęć podajemy poniżej:

Zagroda Magija  Magda i Janusz Demkowicz – zagrodamagija.pl
Orelec 6a, Uherce Mineralne

49°27’04.7”N 22°26’27.4”E
49.451300, 22.440932


Więcej informacji na temat samych warsztatów oraz programu i warunków uczestnictwa:

www.fotowarsztaty.com
http://fotowarsztaty.com/tematy-miejsca-zajec/szlakiem-cerkwi-w-bieszczadach/
Rezerwacje oraz wszelkie pytania można zgłaszać pod adresem info@fotowarsztaty.com.Komentarze do newsa:   dodaj swój komentarz

Wołkowyja noclegi
Polańczyk hotel
Drozdowka nad Solina
Domki nad Soliną
komlowe Siolo
Kapio domki k/Soliny
Rabe noclegi
Czernyszowka noclegi
Statek Tramp Polańczyk
Czadzie Sioło
Domki Bukowiec
Nowy Dwor nad Solina
Domki Zawoz
Domki Zawóz
Noclegi Nad Solina
Zielony Ruczaj
Panorama Solina
Raj Helmuta
U Adama Solina
Domki Solina
Solina | Wiadomości | Miejscowości | Atrakcje | Noclegi | Mapa Soliny | Kontakt

Serwis SOLINA info.pl używa pliki cookies. Korzystając ze strony Solina.info.pl wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami twojej przeglądarki.