solina-top
SOLINA - Bieszczadzkie Morze w portalu solina.info.pl - noclegi, domki, hotele, baza noclegowa

Solina - wydarzenia i aktualności w portalu solina.info.pl

Fotowarsztaty Solina: Szlakiem cerkwi z Tokiną w Bieszczadach
2018-01-30wydrukuj news

Fotowarsztaty.com zapraszają na warsztaty fotograficzne, czyli na dobrze znany i ceniony w Bieszczadach  plener fotograficzny w pierwszy weekend marca 2-4 w Bieszczady, nad Solinę. Tym razem tematem warsztatów będzie bieszczadzka architektura drewniana, ze szczególnym uwzględnieniem architektury cerkiewnej.

Na Fotowarsztatach jak zawsze organizator przewidział w programie nie tylko poszerzoną dawkę wiedzy czysto teoretycznej i fotograficznej, jak również bogata informacje na temat historii, architektury i sztuki dotyczącej architektury drewnianej – cerkiewnej.

Główną zaleta pleneru poza argumentami przytoczonymi na wstępie jest możliwość podróży do przeszłości. Odwiedzenia normalnie nieczynnych i zamkniętych niektórych obiektów cerkiewnych od wielu lat (w niektórych przypadkach jest to okres ponad 65 lat). W programie organizator Fotowarsztaty.com przewidział odwiedzenie obiektów w miejscowościach:  Liskowate, Bystre, Michniowiec, Równia.

Bieszczady są prawdziwym bogactwem architektonicznym jeśli chodzi o budownictwo sakralne, a co za tym idzie bardzo różnorodnym. Można powiedzieć, że tylko w tym regionie jest takie zróżnicowane.

Na plenerze gościem będzie Bogdan Augustyn, pseudonim artystyczny „Bohun”, pomysłodawca, założyciel i pierwszy wokalista KSU, z wykształcenia i zamiłowania historyk - w jak zwykle będzie opowiadał o kulturze Karpat i zawiłościach losów ludzi zamieszkujących Bieszczady z przyległościami.

Jak zawsze na czas zajęć organizator zapewni możliwość bezpłatnego wypożyczenia obiektywów marki Tokina.

Lokalizacja zajęć, noclegi i inne atrakcje wieczoru zaplanowane zostały w miejscu Zagroda Magija Twórcze Bieszczady w Orelcu nieopodal Soliny. Zagroda Magija to bardzo dobrze znany obiekt turystyczny zlokalizowany w bliskim sąsiedztwie Jeziora Solińskiego jak i samej miejscowości Solina. Obiekt, który jest główna lokalizacja zajęć składa się z przenoszonych chat, miejscu o niepowtarzalnym klimacie, prowadzonych przez ludzi z artystyczną duszą, współzałożycieli folkowego zespołu Tołhaje, laureatów wielu nagród (m.in. „Folkowy Fonogram Roku”, nominacja do prestiżowej nagrody Fryderyków).

Dokładny adres lokalizacji zajęć podajemy poniżej:

Zagroda Magija  Magda i Janusz Demkowicz – zagrodamagija.pl
Orelec 6a, Uherce Mineralne

49°27’04.7”N 22°26’27.4”E
49.451300, 22.440932


Więcej informacji na temat samych warsztatów oraz programu i warunków uczestnictwa:

www.fotowarsztaty.com
http://fotowarsztaty.com/tematy-miejsca-zajec/szlakiem-cerkwi-w-bieszczadach/
Rezerwacje oraz wszelkie pytania można zgłaszać pod adresem info@fotowarsztaty.com.Komentarze do newsa:   dodaj swój komentarz

Wołkowyja noclegi
Polańczyk hotel
Drozdowka nad Solina
Domki nad Soliną
komlowe Siolo
Kapio domki k/Soliny
Rabe noclegi
Czernyszowka noclegi
Statek Tramp Polańczyk
Czadzie Sioło
Domki Bukowiec
Nowy Dwor nad Solina
Domki Zawoz
Chatka Wariatka Solina
Domki Zawóz
Noclegi Nad Solina
Zielony Ruczaj
Panorama Solina
Raj Helmuta
Domki Solina
Zagroda Magija
Solina | Wiadomości | Miejscowości | Atrakcje | Noclegi | Mapa Soliny | Polityka Prywatności | Kontakt

Serwis SOLINA info.pl używa pliki cookies. Korzystając ze strony Solina.info.pl wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami twojej przeglądarki.