solina-top
SOLINA - Bieszczadzkie Morze w portalu solina.info.pl - noclegi, domki, hotele, baza noclegowa

Solina - wydarzenia i aktualności w portalu solina.info.pl

Pomnik w Bieszczadach przechodzi do przeszłości - Solina
2018-02-22wydrukuj news

W środę (21 lutego 2018r.) zgodnie z zapowiedzią rozpoczęto demontaż, chyba najsłynniejszego pomnika w Bieszczadach. Pomnik gen. Karola Świerczewskiego "Waltera", który znajduję się w miejscowości Jabłonki, nieopodal Jeziora Solińskiego i samej miejscowości Solina, na bieszczadzkiej trasie Lesko – Cisna.

Jak wynika z informacji przekazanych przez Edwarda Marszałka - rzecznika prasowego Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Krośnie, demontaż pomnika powinien zakończyć się przed 9 marca 2018r., a cały koszt operacji wyniesie 52 tyś zł netto. W związku z faktem, że pomnik znajduje się na terenie Nadleśnictwa Baligród, które jest zarządca miejsca, to cały koszt spadnie na powyższe nadleśnictwo. Całość kwoty zostanie prawdopodobnie zrefundowana przez budżet państwa.

Obecnie na ta chwilę, nie wiadomo co w przyszłości stanie się z powyższym placem i jak zostanie ewentualnie zagospodarowany. Teren po pomniku, który należy do Nadleśnictwa Baligród w przyszłości prawdopodobnie zostanie wykorzystany w inny sposób, szczególnie  że jest miejscem, które przez te wszystkie lata zostało zapisane w turystycznej świadomości jako atrakcja regionu.

Przez lata, w regionie Solina ale nie tylko, było to miejsce turystycznie rozpoznawalne. Tak więc turyści przebywający nad Soliną nie zobaczą już więcej tego pomnika. Było to miejsce odwiedzin przez wycieczki przebywające w Bieszczadach jak również w Solinie czy Polańczyku. Pomnik w Jabłonkach był szczególnie bardzo popularny, miejscem odwiedzin w latach siedemdziesiątych i osiemdziesiątych, i odwiedzany przez liczne rzesze turystów.
Komentarze do newsa:   dodaj swój komentarz

Wołkowyja noclegi
Polańczyk hotel
Drozdowka nad Solina
komlowe Siolo
Kapio domki k/Soliny
Rabe noclegi
Czernyszowka noclegi
Statek Tramp Polańczyk
Czadzie Sioło
Domki Bukowiec
Domki Zawoz
Chatka Wariatka Solina
Domki Zawóz
Noclegi Nad Solina
Zielony Ruczaj
Panorama Solina
Raj Helmuta
Caryńska Ustrzyki Górne
Terbowiec Ustrzyki Górne
Domki Solina
Zagroda Magija
Solina | Wiadomości | Miejscowości | Atrakcje | Noclegi | Mapa Soliny | Polityka Prywatności | Kontakt

Serwis SOLINA info.pl używa pliki cookies. Korzystając ze strony Solina.info.pl wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami twojej przeglądarki.