solina-top
SOLINA - Bieszczadzkie Morze w portalu solina.info.pl - noclegi, domki, hotele, baza noclegowa

Solina - wydarzenia i aktualności w portalu solina.info.pl

Warsztaty reportażu z podroży - ukraińskie koleje i wsie, najpiękniejszą linia kolejowa Karpat
2018-05-28wydrukuj news

Fotowarsztaty.com, zapraszają w weekend 22 - 24 czerwca na nowość – niesamowity plener oczywiście fotograficzny na Ukrainie, podczas którego uczestnicy odwiedzą zagubione wsie położone malowniczo w górach, zaś dojadą tam pociągiem jadącym najpiękniejszą linią kolejową północnych Karpat. Niezapomniane wrażenia i super kadry gwarantowane. Na trasie wioski bojkowskie położone malowniczo w górach, dawne siedliska szlachty wołoskiej, których potomkowie żyją tu do dziś.

Niesamowita przygoda na Ukrainie. Zwiedzanie i fotografowanie wiosek bojkowskich położonych malowniczo w górach, dawne siedliska szlachty wołoskiej, których potomkowie żyją tu do dziś. Archaiczna architektura ludowa i pasterski krajobraz. A dojedziemy tam linią kolejową trasą Sianki – Wołosianka, która została nazwana “najpiękniejszą linią kolejową północnych Karpat”. Pociąg na odcinku 18 kilometrów ma aż 6 tuneli i 27 wiaduktów, ciągle podziwiamy wijące się serpentyny (!!!) torów, pokonujące 370 m różnicy poziomów. Na warsztatach będziemy realizować fotograficzny reportaż z podróży. Na warsztatach uczestnicy realizować będą fotograficzny reportaż z podróży.

Wieczorem, na noclegu, możliwy szereg dodatkowych atrakcji, np. ruska bania (tradycyjna wschodnia sauna) oraz ЧАНИ (“czany”), czyli balie wypełnione ciepłą wodą.

Atrakcje godna odnotowania, która znalazła sie w programie warsztatów, to kolejowy tour rozpoczety w wiosce Wołosianka, skąd kursującą kilka razy dziennie, słynną “elektriczką” podjeżdżamy do Sianek, na przełęcz Użocką. Tam uczestnicy przesiada się w pociąg do Lwowa, jadąc na początkowym odcinku wzdłuż granicy polsko-ukraińskiej i obserwując widoki na polską część Bieszczadów, szukając widokowych kadrów zza oknami pociągu oraz – o ile to możliwe – integrując się z miejscowymi pasażerami pociągu. Planowane zakończenie trasy (zależnie od czasu) w Turce lub Starym Samborze, kresowych miasteczkach, nastepnie postój na posiłek, a tuż przed samą granicą, już na drodze powrotnej, dla chetnych zakup pamiątek w formie płynnej, dla zainteresowanych.

Jako przewodnik towarzyszyć nam będzie Bogdan Augustyn – pomysłodawca, założyciel i pierwszy wokalista kultowego punkrockowego zespołu KSU, z wykształcenia i zamiłowania historyk, związany z Centrum Turystyki Kulturowej "Carpathia".

Specjalnie dla uczestników warsztatów, organizator zapewnia możliwość bezpłatnego przetestowania na naszych warsztatach fotograficznych, pełnego portfolio obiektywów Tokina. Na miejscu uczestnicy będą mieli możliwość indywidualnego wypożyczenia na czas zajęć dowolnie wybranej optyki!

Edycja warsztatów ma charakter fotowyprawy, tak więc będzie mniej nakierowany na teorię (nie ma wykładów ze slajdami jak na innych edycjach zajęć), a więcej na praktyczne fotografowanie. Podstawy teoretyczne będą poruszane – jednak wyłącznie w plenerze, jak nas zapewnia organizatopr Fotowarsztatów - Paweł Brzozowski.

Termin: 22 - 24 czerwca 2018

Więcej informacji:
https://fotowarsztaty.com
https://fotowarsztaty.com/tematy

Rezerwacje oraz wszelkie pytania można zgłaszać pod adresem info@fotowarsztaty.com.

UWAGA: Konieczne posiadanie ważnego paszportu!Komentarze do newsa:   dodaj swój komentarz

Wołkowyja noclegi
Polańczyk hotel
Drozdowka nad Solina
komlowe Siolo
Kapio domki k/Soliny
Rabe noclegi
Czernyszowka noclegi
Statek Tramp Polańczyk
Czadzie Sioło
Domki Bukowiec
Domki Zawoz
Chatka Wariatka Solina
Domki Zawóz
Noclegi Nad Solina
Zielony Ruczaj
Panorama Solina
Raj Helmuta
Caryńska Ustrzyki Górne
Terbowiec Ustrzyki Górne
Domki Solina
Zagroda Magija
Solina | Wiadomości | Miejscowości | Atrakcje | Noclegi | Mapa Soliny | Polityka Prywatności | Kontakt

Serwis SOLINA info.pl używa pliki cookies. Korzystając ze strony Solina.info.pl wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami twojej przeglądarki.