solina-top
SOLINA - Bieszczadzkie Morze w portalu solina.info.pl - noclegi, domki, hotele, baza noclegowa

Solina - wydarzenia i aktualności w portalu solina.info.pl

Solina: Bieszczadzkie Drezyny Rowerowe przewiozły 65 tys. turystów
2018-10-25wydrukuj news

Wypożyczalnia - Bieszczadzkie Drezyny Rowerowe kończy czwarty rok swojej działalności. W obecnym sezonie przewiozły 65 tysięcy osób. Turystyczny sezon 2018 drezyny rozpoczęły z początkiem miesiąca kwietnia i powinien potrwać co najmniej do końca października, a być może nawet jeszcze dłużej, przez pierwsze dwa tygodnie listopada – powiedział Janusz Demkowicz, twórca i pomysłodawca wypożyczalni drezyn w Bieszczadach.

Taka forma zwiedzania , jest bardzo popularna wśród turystów i gości odwiedzających Bieszczady. Udało się wyrównać ubiegłoroczny rekord (65 tys. gości) – dodaje Janusz Demkowicz. Jest to atrakcyjna forma spędzania wolnego czasu i poznawania regionu, nie tylko dla miłośników rowerów i kolarstwa.

Wypożyczalnia drezyn znajduje się w dwóch bieszczadzkich miejscowościach. Głowna stacja drezyn znajduje się niedaleko Soliny, w miejscowości Uherce Mineralne. Druga stacja sezonowo czynna jest, tylko w sezonie wakacyjnym w Ustrzykach Dolnych. Na miejscu możemy wypożyczyć jedną z 50 drezyn, które znajdują się do dyspozycji turystów.

Drezyny kursują po nieużytkowanej linii kolejowej nr 108. Mamy do wyboru kilka wariantów tras, dłuższe lub krótsze. Z Uherzec Mineralnych do miejscowości: Łukawica, Jankowce, lub Stefkowa, Olszanica. W zależności od wybranej trasy podróż trwa od 1,5 do 2,5 godz.

Bieszczadzkie Drezyny Rowerowe są największą wypożyczalnią drezyn w Polsce.
Komentarze do newsa:   dodaj swój komentarz

Wołkowyja noclegi
Polańczyk hotel
Drozdowka nad Solina
komlowe Siolo
Kapio domki k/Soliny
Rabe noclegi
Czernyszowka noclegi
Statek Tramp Polańczyk
Czadzie Sioło
Domki Bukowiec
Domki Zawoz
Chatka Wariatka Solina
Domki Zawóz
Noclegi Nad Solina
Zielony Ruczaj
Panorama Solina
Raj Helmuta
Caryńska Ustrzyki Górne
Terbowiec Ustrzyki Górne
Domki Solina
Zagroda Magija
Solina | Wiadomości | Miejscowości | Atrakcje | Noclegi | Mapa Soliny | Polityka Prywatności | Kontakt

Serwis SOLINA info.pl używa pliki cookies. Korzystając ze strony Solina.info.pl wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami twojej przeglądarki.