solina-top
SOLINA - Bieszczadzkie Morze w portalu solina.info.pl - noclegi, domki, hotele, baza noclegowa

Solina - wydarzenia i aktualności w portalu solina.info.pl

Szlakiem cerkwi w Bieszczadach - Fotowarsztaty.com
2020-01-09wydrukuj news

Warsztaty fotograficzne, w których nacisk położony jest na urzekającą drewnianą architekturę cerkiewną w Bieszczadach. Proponujemy plener fotograficzny z pięknem zaklętym w drewnie – jak zwykle solidną dawkę wiedzy fotograficznej wzbogacimy informacjami o historii, architekturze i sztuce – w jedynych w swym rodzaju okolicznościach bieszczadzkich cerkwi.

Bieszczady to przestrzeń gdzie stykały się ze sobą dwie grupy etnograficzne Bojków i Łemków. Budownictwo sakralne jakie powstało na tym pograniczu cechowała duża różnorodność. Obok archaicznych cerkwi bojkowskich zachowały się tu budowle w typie narodowym a także świątynie stylowo mieszane. To bogactwo architektonicznych rozwiązań jest obecne tylko w tym zakątku Polski. Uczestnicy pleneru będą mogli wejść do zamkniętych-nieczynnych obiektów, doświadczając niesamowitej podróży w czasie (niektóre z cerkwi pozostają zamknięte od ponad 65 lat, niezapomniane wrażenia). Na naszej trasie między innymi Liskowate, Bystre, Michniowiec, Równia, Smolnik.

Wprowadzeniem w temat będzie piątkowy wykład dotyczący kultury i architektury cerkiewnej, przeprowadzony wspólnie z teoretyczną częścią zajęć poświęconą fotografii.

Jako przewodnik towarzyszyć nam będzie Bogdan Augustyn – pomysłodawca, założyciel i pierwszy wokalista kultowego punkrockowego zespołu KSU, z wykształcenia i zamiłowania historyk, autor licznych publikacji, przewodnik i pilot od ponad 30 lat jeżdżący w Bieszczady i na Ukrainę, związany z Centrum Turystyki Kulturowej “Carpathia”.

Zaś w sobotni wieczór, w ramach odpoczynku po powrocie z pleneru zaplanowane jest ognisko oraz wizyta (dla zainteresowanych) w prawdziwej ruskiej bani czyli tradycyjnej wschodniej saunie.

Program

Piątek

    17:00: Obiadokolacja
    18:00: Wykład teoretyczny z ćwiczeniami, pokaz slajdów
    21:00: Degustacja nalewek karpackich w “Pieczarze Węgrzyna”

Sobota

    7:30: Śniadanie
    8:30: Wyjazd na plener fotograficzny do najciekawszych drewnianych cerkwi regionu
    18:00: Obiadokolacja
    19:00: Ognisko i/lub ruska bania

Niedziela

    4:00-6:00: Wyjście na wschód słońca (godzina zależna od pory roku)
    8:00: Śniadanie
    9:00: Wycieczka plenerowa w okolicy (np. park makiet cerkwi, ruiny klasztoru, wodospad, stadnina koni)
    11:00: Ewentualny wykład dot. obróbki zdjęć, podsumowanie, dyskusja
    14:00: Zakończenie, obiad

Z uwagi na napięty plan, nie możemy czekać z rozpoczęciem, prosimy o punktualne przybycie. Powyższy plan ma charakter orientacyjny, ostateczna wersja zależy od wielu czynników, m.in. pory roku (warunki oświetleniowe), pogody, itp.

Lokalizacja zajęć

Noclegi i atrakcje wieczoru zaplanowane są w Zagrodzie Magija Twórcze Bieszczady – osadzie składającej się z przenoszonych chat, miejscu o niepowtarzalnym klimacie, prowadzonych przez ludzi z artystyczną duszą, współzałożycieli folkowego zespołu Tołhaje, laureatów wielu nagród (m.in. “Folkowy Fonogram Roku”, nominacja do prestiżowej nagrody Fryderyków).

Zagroda Magija  Magda i Janusz Demkowicz – zagrodamagija.pl
Orelec 6a, Uherce Mineralne
49°27’04.7″N 22°26’27.4″E
49.451300, 22.440932

Obiektywy do testów

Specjalnie dla Was, oferujemy możliwość bezpłatnego przetestowania na naszych warsztatach fotograficznych, pełnego portfolio obiektywów Tokina. Macie możliwość indywidualnego wypożyczenia na czas zajęć dowolnie wybranej optyki!

Więcej informacji:
https://fotowarsztaty.com/
https://fotowarsztaty.com/tematy-miejsca-zajec/szlakiem-cerkwi-w-bieszczadach/

Komentarze do newsa:   dodaj swój komentarz

Wołkowyja noclegi
Polańczyk hotel
Kapio domki k/Soliny
Rabe noclegi
Statek Tramp Polańczyk
Czadzie Sioło
Unitra Polanczyk
Domki Bukowiec
Domki Zawoz
Chatka Wariatka Solina
Domki Zawóz
Noclegi Nad Solina
Zielony Ruczaj
Raj Helmuta
Caryńska Ustrzyki Górne
Terbowiec Ustrzyki Górne
Domki Solina
Trojslady Bieszczady
Apartamenty - Zajazd Pod Carynska
Solina | Wiadomości | Miejscowości | Atrakcje | Noclegi | Mapa Soliny | Polityka Prywatności | Kontakt

Serwis SOLINA info.pl używa pliki cookies. Korzystając ze strony Solina.info.pl wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami twojej przeglądarki.