solina-top
SOLINA - Bieszczadzkie Morze w portalu solina.info.pl - noclegi, domki, hotele, baza noclegowa

Solina - wydarzenia i aktualności w portalu solina.info.pl

VI Zimowy Maraton Bieszczadzki - Solina
2020-01-23wydrukuj news

Zapraszamy w Bieszczady 25 stycznia 2020 r. na VI Zimowy Maraton Bieszczadzki. Organizator przygotował dla zawodników 3 dystanse od 10 do 44 km, które pozwolą dostosować wyzwanie do własnych możliwości. Będzie to też szansa na przekonania się, że bieganie zimą jest po prostu fajne i możliwe dla każdego.

Zimowy Maraton Bieszczadzki (44 km) to coraz popularniejszy patent na rozpoczęcie nowego sezonu. Startują w nim zarówno doświadczeni zawodnicy, którzy chcą sprawdzić formę w nowym roku oraz pościgać się z najlepszymi, jak i biegacze, dla których start zimą na takim dystansie jest prawdziwym wyzwaniem. Początkowy w miarę płaski odcinek trasy zapewnia możliwość szybkiego biegu, ale później robi się coraz bardziej pod górę. Prawie cała dystans prowadzi drogami, perfekcyjnie przygotowanymi do biegu przez Nadleśnictwo Cisna, więc nie trzeba przygotowywać wyposażenia alpinistycznego. Pod koniec jednak, w okolicach legendarnego już punktu w Karczmie Brzeziniak, około 1 kilometrowy odcinek trasy jest zazwyczaj zasypany śniegiem. Na ukończenie całej trasy biegacze mają 8 godzin, w zeszłym roku najszybszy zawodnik stawił się na mecie po 3 godzinach i 18 minutach.

Przebiec maraton w zimie, w górach, w Bieszczadach nie na Solinie, na dodatek w śniegu i przy minusowej temperaturze? Po przedstawieniu takiej propozycji można się spotkać się z niedowierzaniem lub zostać podejrzanym o szaleństwo. Tymczasem szósta już edycja Zimowego Maratonu Bieszczadzkiego udowadnia, że to doskonały pomysł na rozpoczęcie nowego biegowego roku. Wspaniale przygotowane trasy, gorąca atmosfera, bogato przygotowane bufety i przede wszystkim Bieszczady zimą…  już tylko dla nich warto pojawić się 25 stycznia w Cisnej.

Dużym zainteresowaniem Zimowego Maratomu Bieszczadzkiego cieszy się dystans na 23 km. Ten bieg to doskonała okazja dla debiutantów na sprawdzenie swoich sił w górskim bieganiu i w nieco bardziej wymagających warunkach. Startujący również będą mieli szansę odpocząć i złapać oddech w punkcie ulokowanym w karczmie. Muszą tylko uważać, żeby przy bogato zastawionych stołach za długo się tam nie zasiedzieć. Wyznaczony dla nich limit czasu na cały bieg to 5 godzin.

Najkrótszy bieg ma dystans 10 km. Biegacze startują o wschodzie słońca o godzinie 7:20 wspólnie z maratończykami. Na tej trasie będą mierzyć się z jednym mocnym podejściem. Na szczycie czeka na nich oszałamiający widok, a później już tylko droga w dół do mety.

Osobną atrakcją są biegi dla dzieci rozgrywane w trakcie pozostałych startów. Szczególnie zawody dla najmłodszych biegaczy cieszą bardzo dużym zainteresowaniem i wysoką frekwencją. Za to podczas startu dla najstarszych dzieci, emocje i poziom zawodników są już często nie mniejsze niż na regularnych dystansach.

Więcej informacji dostępnych jest na stronie: www.maratonbieszczadzki.pl

Kontakt:
Żaneta Kalbrun
zaneta@biegrzeznika.plKomentarze do newsa:   dodaj swój komentarz

Wołkowyja noclegi
Polańczyk hotel
Kapio domki k/Soliny
Rabe noclegi
Statek Tramp Polańczyk
Czadzie Sioło
Unitra Polanczyk
Domki Bukowiec
Domki Zawoz
Chatka Wariatka Solina
Domki Zawóz
Noclegi Nad Solina
Zielony Ruczaj
Raj Helmuta
Caryńska Ustrzyki Górne
Terbowiec Ustrzyki Górne
Domki Solina
Trojslady Bieszczady
Apartamenty - Zajazd Pod Carynska
Solina | Wiadomości | Miejscowości | Atrakcje | Noclegi | Mapa Soliny | Polityka Prywatności | Kontakt

Serwis SOLINA info.pl używa pliki cookies. Korzystając ze strony Solina.info.pl wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami twojej przeglądarki.