solina-top
SOLINA - Bieszczadzkie Morze w portalu solina.info.pl - noclegi, domki, hotele, baza noclegowa

Solina - wydarzenia i aktualności w portalu solina.info.pl

Pomoc dla Magdaleny Kowalczyk
2021-03-28wydrukuj news

Magda od zawsze była dynamiczna i lubiła działać. Mając zaledwie 23 lata, zdążyła ukończyć studia pierwszego stopnia na Politechnice Wrocławskiej, przygotować się do wykonywania zawodu oraz rozpocząć własną działalność gospodarczą. Do tego aktywnie działała jako wolontariuszka. Szczególnie dużo uwagi poświęcała seniorom i osobom poszkodowanym w czasie pandemii. Pytana o powody, cytowała Ghandiego, mówiąc „Najlepszą drogą do odnalezienia samego siebie jest zagubienie się w służeniu innym". Lubiła podróże, a także fotografię. W wolnym czasie dużo uwagi poświęcała swojemu psu „Drogo", który niestety nie przeżył wypadku...

Magda miała już zaplanowanych kilka lat do przodu. Chciała iść na kolejny kierunek studiów, otworzyła działalność, która na wakacjach miała jej przynosić dodatkowe dochody. Kochała życie i wydawało się, że życie jej się tym odwdzięcza. Aż do dnia tragicznego wypadku, który wydarzył się podczas powrotu ze świąt 27 grudnia 2020. W wypadku Madzia straciła oboje rodziców, ukochanego psiego przyjaciela i zdrowie. Sprawca wypadku był pod wpływem alkoholu, zjechał na przeciwległy pas i zderzył się czołowo z autem, w którym podróżowała Madzia i jej rodzina. Magda trafiła do szpitala na OIOM. Śpiączka farmakologiczna, złamanie kości w udzie, pęknięta miednica, obrażenia wielonarządowe, złamane żebro, stłuczenia płuc, które nie pozwalały na samodzielne oddychanie. A co najgorsze - uraz mózgu. Po około 3 tygodniach otworzyła oczy, ale kontakt z nią jest bardzo płytki.

Na najbliższe miesiące, jak nie lata, Madzia będzie potrzebowała indywidualnych i kosztownych rehabilitacji, żeby powrócić do zdrowia. Madzia została podopieczną Fundacji Moc Pomocy, która kompleksowo pomaga osobom po urazach głowy, rdzenia oraz po amputacji powrócić do sprawności. Obecnie trwa zbiórka na rehabilitację Madzi pod adresem www.siepomaga.pl/magdalena-kowalczyk wpłatę można dokonać również na konto Fundacja Moc Pomocy nr 16102052260000660206350765 z dopiskiem Magdalena Kowalczyk. Prowadzona jest również grupa z licytacjami dla Madzi  www.facebook.com/groups/416900046296886 .

Uruchomione zostało również subkonto 1%, zatem jeżeli nie wiesz komu przeznaczyć swój 1% podatku, przekaż go Madzi wpisując: Fundacja Siepomaga KRS nr 0000396361, cel szczegółowy 0111666 Magdalena.
Komentarze do newsa:   dodaj swój komentarz


Wołkowyja noclegi
Polańczyk hotel
Statek Tramp Polańczyk
Domki Solina - Wołkowyja
Swobodne Wycieczki
Na Górce
Czadzie Sioło
Unitra Polanczyk
Domki Bukowiec
Chatka Wariatka Solina
Noclegi Nad Solina
Raj Helmuta
Caryńska Ustrzyki Górne
Terbowiec Ustrzyki Górne
Domki Solina
Apartamenty - Zajazd Pod Carynska
Solina | Wiadomości | Miejscowości | Atrakcje | Noclegi | Mapa Soliny | Polityka Prywatności | Kontakt

Serwis SOLINA info.pl używa pliki cookies. Korzystając ze strony Solina.info.pl wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami twojej przeglądarki.