solina-top
SOLINA - Bieszczadzkie Morze w portalu solina.info.pl - noclegi, domki, hotele, baza noclegowa

Solina - wydarzenia i aktualności w portalu solina.info.pl

EtnoBieszczady. Festiwal Kultury Karpat w Cisnej - Bieszczady
2023-08-03wydrukuj news
Zapraszamy na "EtnoBieszczady. Festiwal Kultury Karpat w Cisnej", który odbędzie się w Cisnej, Bieszczady w terminie 14-15 sierpnia 2023r. "EtnoBieszczady" to niezwykła impreza, której zadaniem jest sięganie do korzeni i czerpanie z kultury karpackiej ze szczególnym uwzględnieniem i naciskiem na kulturę i tradycję samych Bieszczadów w tym Bojków i Łemków.

Podczas dwudniowego, plenerowego festiwalu odbędą się koncerty w wykonaniu zespołów prezentujących tradycyjną muzykę karpacką lub inspirujących się w swojej twórczości elementami tej tradycji.

Zagrają: Orkiestra św. Mikołaja, Transkapela, Wernyhora czy Angela Gaber i Tomasz Dybała. Posłuchać będzie można również Kapeli Lisznianie i lokalnego zespołu ludowego Łopienka.

Ponadto w ramach festiwalu zostaną zorganizowane warsztaty rękodzieła takie jak: garncarstwo, tworzenie biżuterii karpackiej, nauka wzornictwa karpackiego. Ważną częścią będą również warsztaty muzyczne: śpiewu tradycyjnego i gry na instrumentach, które zostaną poprowadzone przez profesjonalnych muzyków. W warsztatach będą uczestniczyć zarówno dzieci, młodzież jak i dorośli.
 
Podczas festiwalu, który będzie miał charakter interdyscyplinarny, ale skupiający się wokół kultury Karpat będzie również zorganizowana plenerowa wystawa wydawnictwa Libra- Świat Łemków i Bojków. Otwarciu wystawy towarzyszyć będzie spotkanie z dr. Hubertem Ossadnikiem i dr. Łukaszem Bajdą- autorami książek : Miedzy Osławą a Jasiołką. Łemkowszczyzna Wschodnia w latach 1918-1939 i Bieszczady. Opowieści przewodnika. Tematyką spotkania będzie życie codzienne i świętowanie w dawnych Bieszczadach.

Festiwalowi będą towarzyszyć stoiska rękodzieła oraz kuchni karpackiej w wykonaniu Kół Gospodyń Wiejskich. Impreza  ma duże znaczenie ze względu na unikatowość przedsięwzięcia, próbę wracania do korzeni i przywracania pamięci o sztuce, kulturze i symbolice regionu.

Zapraszamy do Cisnej!Komentarze do newsa:   dodaj swój komentarz


Wołkowyja noclegi
Polańczyk hotel
Statek Tramp Polańczyk
Domki Solina - Wołkowyja
Swobodne Wycieczki
Na Górce
Czadzie Sioło
Unitra Polanczyk
Domki Bukowiec
Chatka Wariatka Solina
Noclegi Nad Solina
Raj Helmuta
Caryńska Ustrzyki Górne
Terbowiec Ustrzyki Górne
Domki Solina
Apartamenty - Zajazd Pod Carynska
Solina | Wiadomości | Miejscowości | Atrakcje | Noclegi | Mapa Soliny | Polityka Prywatności | Kontakt

Serwis SOLINA info.pl używa pliki cookies. Korzystając ze strony Solina.info.pl wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami twojej przeglądarki.