solina-top
SOLINA - Bieszczadzkie Morze w portalu solina.info.pl - noclegi, domki, hotele, baza noclegowa

Solina - wydarzenia i aktualności w portalu solina.info.pl

Bieszczadzka Szkoła Rzemiosła
2018-06-19wydrukuj news

Bieszczadzka Szkoła Rzemiosła w najbliższy weekend (23-24 czerwiec) rozpoczyna oficjalnie początek twórczej działalności w temacie warsztatów, która będzie dotyczyła sztuki z ginącymi zawodami, czyli mówiąc inaczej - powrotem do przeszłości, do zapomnianych zawodów. W sobotę zapraszamy na Dzień Otwartych Drzwi (23 czerwca) w godz. 10-14, który odbędzie się w siedzibie szkoły, w Uhercach Mineralnych pod numerem 137. Organizator zaprasza mieszkańców Gminy Olszanica. A w niedzielę popołudniu (24 czerwca) o godz. 16 zachęcamy do uczestnictwa w pokazowych warsztatach, ukierunkowanych głównie dla podmiotów turystycznych i noclegowych nad Soliną, i w Bieszczadach.

Śpieszymy wam donieść, że kilka tygodni temu mieliśmy przyjemność przedpremierowego odwiedzenia Szkoły Rzemiosła i przekonania się z autopsji, o sztuce ginących zawodów. Miejsce robi wrażenie. Już pierwsze spotkanie z muralem, którym wymalowano elewację obiektu jest imponujące.

Szkoła w zamierzeniu autorów ma być miejsce powrotu do przeszłości i zapomnianych zawodów. Na miejscu będziemy mogli wypiec sobie chleb, pobawić się w garncarstwo, oraz nauczyć się przedwojennej sztuki kaligrafii. To wszystkie wcześniej wymienione warsztaty odbywają się na parterze obiektu. Za to na poddaszu - strychu szkoły doświadczymy połączenia współczesności z przeszłością, za pomocą multimedialnych możliwości jakie obecnie oferują nam techniki audiowizualne. Czyli mówić inaczej na górnej kondygnacji czeka na nas niespodzianka z interaktywną prezentacją. Dawniej  w tej szkole na strychu znajdowało się mieszkanie nauczyciela.

Szkoła zajmuję powierzchnię 400 m2, w których nowoczesne środki wystawiennicze wspomagają  proces poznania dawnych rzemiosł. W obiekcie, na parterze szkoły znajduję się kilka klas. Wspomniane przez nas klasy: kaligrafii, wypieku chleba, garncarstwa i może jeszcze jakieś inne, nie wymienione przez nas tutaj. Zabawnym miejscem jest beczka śmiechu ;-). W każdej z przygotowanych do nauki klas na ścianie znajduje się interaktywna aplikacja, która pomoże uczestnikom warsztatów sprawdzić ich wiedzę o regionie, oraz wysłać wirtualna pocztówkę z pozdrowieniami do przyjaciół.

Nie wiemy tylko, czy na koniec zajęć tak jak to w szkole bywa dostaniemy świadectwo i dyplom ukończenia szkoły, i czy uczestnicy zajęć za swoją twórczą działalność będą oceniani tak jak w tradycyjnej szkole ??

Koszt uczestnictwa w warsztatach w naszym przekonaniu nie jest wygórowany, szczególnie za to co otrzymujemy w zamian. W cenie zawarte są materiały niezbędne do przeprowadzenia zajęć. Każdy z uczestników zabiera ze sobą wykonane przez siebie prace.
 
Zajęcia w szkole trwają dwie godziny, a koszty uczestnictwa w lekcji można przeczytać na stronie ginacezawody.pl

Nie bójmy się wielkich słów, bo mamy przekonanie graniczące z pewnością, że Bieszczadzką Szkołę Rzemiosła koniecznie należy odwiedzić. Kolejna inicjatywa godna wyróżnienia na podkarpackiej mapie, po Bieszczadzkich Drezynach Rowerowych i Ursa Maior, która pojawiła się w Uhercach Mineralnych -  w Gminie Olszanica i Bieszczadach.

Autorami i pomysłodawcami szkoły ze sztuką ginących zawodów są Magda i Janusz Demkowicz z Orelca. Po sukcesie z twórczymi warsztatami w Zagrodzie Magija i Bieszczadzkimi Drezynami Rowerowymi, tym razem postanowili stworzyć coś zupełnie, ale nie mnie magicznego jakim bez wątpienia jest Bieszczadzka Szkoła Rzemiosła.

Szczegółowe informacje na temat nauki w szkole ginących zawodów, kosztów, rezerwacji, zakresu działalności Bieszczadzkiej Szkoły Rzemiosła można uzyskać pod nr tel. 570 770 135, oraz na stronie www.ginacezawody.pl

W imieniu Bieszczadzkiej Szkoły Rzemiosła i naszym własnym zapraszamy do odwiedzania szkoły. Bo warto !!!
Komentarze do newsa:   dodaj swój komentarz

Wołkowyja noclegi
Polańczyk hotel
Drozdowka nad Solina
Domki nad Soliną
komlowe Siolo
Kapio domki k/Soliny
Rabe noclegi
Czernyszowka noclegi
Statek Tramp Polańczyk
Czadzie Sioło
Domki Bukowiec
Nowy Dwor nad Solina
Domki Zawoz
Chatka Wariatka Solina
Domki Zawóz
Noclegi Nad Solina
Zielony Ruczaj
Panorama Solina
Raj Helmuta
Domki Solina
Zagroda Magija
Solina | Wiadomości | Miejscowości | Atrakcje | Noclegi | Mapa Soliny | Polityka Prywatności | Kontakt

Serwis SOLINA info.pl używa pliki cookies. Korzystając ze strony Solina.info.pl wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami twojej przeglądarki.